Roberto Carlos serveti bırakıp geldi

Sivasspor’da Roberto Carlos dönemi resmen başladı.

Roberto Carlos serveti bırakıp geldi
4.06.2013 - 11:57
2014

 Yiğidolar'ın teknik direktör olarak anlaştığı Brezilyalı, dün Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlenen törende 1+1 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı.

"HER MAÇI DOLU İSTERİM"

Yaklaşık 5 bin Sivassporlu taraftarın takip ettiği törende tribünler 40 yaşındaki çiçeği burnunda hocaya büyük sevgi gösterdi. Konuşmasına ilk olarak Türkçe,"Teşekkürler" diyerek başlayan Carlos, kendisine bu şansı veren başkan Mecnun Otyakmaz'a teşekkür etti. Başarı için ekip olarak çalışmaya vurgu yapan Brezilyalı teknik adam, "Futbol, bir ekip işidir. Stadı her maçta dolu isterim."diyerek taraftardan destek istedi.

"ŞAMPİYON YAP BİZİ"

Carlos, tören sırasında zaman zaman taraftarların, "Şampiyon yap bizi Roberto Carlos" tezahüratlarına "Yapacağım, hep birlikte yapacağız" sözleri ile karşılık verdi. Çiçeği burnunda teknik adam, imza törenin ardından, tribünleri selamladı ve futbol topu ve forma fırlattı.

SERVETİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ

Dün kendisini 2 yıllığına Sivasspor'a bağlayan sözleşmeye imza atan Carlos bir serveti de bıraktı. Anzhi Mahackale'de yardımcı antrenör olarak yıllık 5 milyon Euro kazanan Brezilyalı, Sivasspor'dan ise 1,5 milyon Euro kazanacak.

"SOĞUĞA ALIŞIĞIM"

Güneşin her daim kavurucu bir şekilde hakim olduğu topraklarda doğup büyüyen Roberto Carlos, Sivas'ın kara kışından korkmuyor. İmza töreninden sonra kendisine şehirde kış şartlarının ağır geçtiğinin hatırlatılması üzerine Brezilyalı,"Rusya'da, Anzhi için oynadım. Orada kışın ağır şartlarını ve soğuğu gördüm. O yüzden buradaki kıştan korkmuyorum. Zaten futbolcuyken Sivas deplasmanına geldim. Soğuğa alışığım" dedi.

İMZAYI ATIP TESİSLERİ GEZDİ

Kendisini Sivasspor'a bağlayan sözleşmeyi imzalayan Roberto Carlos, önce Sivas 4 Eylül Stadyumu'nu gezdi. Başkan Mecnun Otyakmaz ve yöneticilerden gezi sırasında bilgi alan 40 yaşındaki hoca daha sonra takımın tesislerine geçti. Burada da antrenman sahalarını ve fiziki şartları inceleyen Carlos'un rapor tuttuğu ve eksikliklerle ilgili yönetimi yakın bir tarihte bilgilendireceği öğrenildi.

YARDIMCILARI TANIDIK İSİMLER

Sivasspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Roberto Carlos'un, Kırmızı-Beyazlılar'da yardımcıları kulübü yakından tanıyan isimler. Bülent Uygun'un takımı çalıştırdığı dönemde deneyimli teknik adama yardımcı antrenörlük yapan Sefer Yılmaz ile kaleci antrenörü Murat Göksü şimdi Carlos'un kolu kanadı olacak. Camiayı, takımı ve şartları iyi bilen ikili, Yiğidolar'ın başarısı için tüm şifreleri Brezilyalı hocaya anlatacak.