Galatasarayda heyecan dorukta

Galatasaray, yeni sezonun ilk çileği için geri sayımda... Nani transferinin kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulacağı tahmin ediliyor.

Galatasarayda heyecan dorukta
7.06.2013 - 13:33
1350

 Galatasaray, yeni sezonun ilk çileği için geri sayımda... Nani transferinin kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulacağı tahmin ediliyor. 

 Galatasaray’da bir yandan seçim süreci devam ederken, diğer yandan da transfer hareketliliği hız kesmeden sürüyor. Uzun süredir transferi için büyük çaba sarf edilen Manchester Unitedlı Nani’nin bugün ya da birkaç gün içersinde açıklanması bekleniyor.


Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’ın yönetimdeki görevlerinden ayrılmaları sonrası yönetim adına futbol işlerinin takibi Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü Lutfi Arıboğan ve Sportif Koordinatör Bülent Tulun’a devredilirken, bundan sonra teknik direktör Fatih Terim’in tüm transfer veya takım raporlarını bu ikiliye ulaştıracağı öğrenildi. Arıboğan ve Tulun’un kendilerine ulaşacak listelerde işin teknik boyutu dışında maliyetleri dikkate alarak hareket edecekleri belirtildi. Ayrıca Başkan Ünal Aysal’ın bundan sonra kendisini transfer başta olmak üzere, günlük futbol hareketliliğinden çıkartmaya karar verdiği de ifade edildi.
Sarı-kırmızılıların transferdeki girişimleri ise birçok isim üzerinden devam ediyor. Özellikle Sir Alex Ferguson’un ayrılığı sonrası Manchester United’daki geleceği belirsiz hale gelen kanat oyuncusu Nani’yi uzun süredir isteyen ve transferi için İngiltere’de görüşmelerde bulunan Galatasaray’ın istediği sonuca çok yaklaştığı öğrenildi. Portekizli oyuncunun transferi hakkındaki bilginin bugün ya da birkaç gün içersinde kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Nuri'den söz istenecek

Bu arada Galatasaray, Terim’in bir başka önemli hedefi olan Nuri Şahin için de girişimde bulunmaya karar verdi. Borussia Dortmund’un Real Madrid’den 1.5 sezon için kiraladığı milli oyuncunun Alman ekibiyle gelecek sezon sonuna kadar devam edecek sözleşmesi nedeniyle bu yaz transferinin gerçekleşme şansının oldukça düşük olduğu ama sarı-kırmızılıların 2014-2015 sezonu transfer dönemi için Nuri’den söz almaya çalışacağı ifade edildi.

Diğer hedefler

Galatasaray’ın bu iki gündem dışında Carlinhos için Fluminense'yle anlaşma zeminini oluşturduğu, Aykut Demir, Serdar Aziz ve Ricardo Quaresma için de çalışmalar yürüttüğü gelen bilgiler arasında...