4 büyüklerden provokasyona kırmızı kart

Siyasi istismardan rahatsız olan 4 büyük takımın taraftarı da Taksimden çekildi

4 büyüklerden provokasyona kırmızı kart
12.06.2013 - 13:15
599

 Siyasi istismardan rahatsız olan 4 büyük takımın taraftarı da Taksim'den çekildi.


Bazı taraftar dernekleri, yaptıkları açıklamalarda eylemlerin terörizme kaymasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Olayların Türkiye'ye zarar verme noktasına geldiğine dikkat çekilerek formaların temiz kalması istendi.

Eylemlerde en aktif grup Çarşı.

İlk hafta Dolmabahçe'de polisi oldukça zorladılar. Ancak ikinci dalgada ortada görünmediler.

Yakın çevreler Çarşı'nın terörize bütün hareketlerin kendilerine mal edilmesinden rahatsız oldu.

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki eylemlerde dikkat çeken Genç Fenerbahçeliler de desteğini çeken diğer grup...

Olayların marjinal grupların dahil olmasıyla anti demokratik gösterilere dönüştüğünü ifade eden dernek, yaptığı açıklamada, insan hayatını tehdit eden, kamu malına zarar veren, şiddet üretici provokatif gruplar ile herhangi bir bağlantımız olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır vurgusu yaptı.

Ayrıca demokratik taleplerini dile getiren vatandaşların istekleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin iktisadi düzenini bozmak, itibarını sarsmak ve kaos yaratmak için kullanılmıştır denildi.

Baştan beri çekimser kalan Galatasaray taraftar gruplarından Ultraslan da Gezi Parkı dışına taşan siyasi eylemlerin üzüntüyle izlendiğini bildirdi.

Olayların bazı kesimlerce sahiplenilmeye çalışılmasını kabul etmemiz mümkün değildir denilen açıklamada, Ultraslan taraftar grubunun hiç bir siyasi hareketle bağlantısı, yakınlığı olmadığı vurgulandı.
1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu da Trabzonspor taraftarlarının Gezi Parkı eylemleriyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtti.

Hatayoğlu, Trabzonspor taraftarları, çalınan şampiyonluk için Taksim'e gidiyor şeklinde konuştu.
Tek resmi açıklama yapan kulüp ise Trabzonspor...

Bordo-mavili yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Trabzonspor Kulübü olarak tertemiz formamızın, sportmenlik dışı, provokatör ve şiddet üreten grupların organizasyonlarının içerisinde gösterilmesinden rahatsızlık duymaktayız" denildi.