Fenerbahçeden çok sert açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü, yaşanan son gelişmeler hakkında çok sert bir açıklama yaptı.

Fenerbahçeden çok sert açıklama
21.06.2013 - 01:32
986

 F.Bahçe suskunluğunu bozdu, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Haluk Ulusoy ve G.Saray'ı topa tuttu.

Türkiye Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu'nda yaşanan gelişmeler, kulübümüz tarafından ibretle ve dikkatle takip edilmiş ve gelinen mevcut durum üzerine bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur.

HACIOSMANOĞLU'NA

Kamuoyu tarafından bilindiği üzere F.Bahçe'nin gündemi; hadsiz, sorumsuz ve en önemlisi temsil ettikleri çevrelerce dahi utanılarak takip edilen açıklamalara muhatap olamayacak ölçüde önem ve yoğunluğa sahiptir.

 

ULUSOY/G.SARAY'A

Ancak anlaşılan odur ki F.Bahçe'nin bu meşguliyeti, bazı savaş yağmacılarını harekete geçirerek durumdan vazife çıkarmalarına ve tarihi fırsatçılık sergilemelerine zemin hazırlamaktadır.

YILDIRIM DEMİRÖREN'E

Öncelikle belirtelim ki F.Bahçe Kulübü'nün hiçbir kişi ve kurum tarafından korunmaya ve savunulmaya ihtiyacı yoktur. Aslolan ve korunması gereken futbol federasyonunun ta kendisidir.

PLATİNİ RANDEVUSU

Kendi Kurum ve kurul kararlarının dahi arkasında duramayıp bu konuda UEFA'dan randevu dahi alamayan ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu UEFA nezdinde 'Bir Hiç' konumuna getirenlerin, F.Bahçe adına konuşması ve F.Bahçe adına katkı sağlamasının beklendiği iddiası ise spekülasyondan başka bir şey değildir.

DEMiRÖREN'E

Ancak düşündürücü olan adında Türkiye ibaresi taşıyan bir kurumun başında bulunanların, 3. sınıf mafya tavrıyla yüzlerine karşı yapılan hakaretlerden korkarak; temsil ettikleri kulüpleri ve camiaları anında terk edecek karakterde olduklarına kamuoyunun tanıklık etmek zorunda kaldığıdır.

GALATASARAY'A

Kaldı ki başkanımızın ve kulübümüzün talimatlarda yapılan suni madde değişiklikleri ve altyapısız ikili ilişkilerle bu sürecin yönetilmesine karşı net tavrı tüm kamuoyunun malumudur.

Bununla birlikte unutulmamalı ve peşinen bilinmelidir ki, UEFA'nın ülke içi lobi ve çıkar ilişkilerinin gölgesinde alacağı her türlü hukuka aykırı kararın yegane sorumlusu TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU olacaktır.

HACIOSMANOĞLU'NA

Bununla birlikte kendi kulüp ve camiaları için sadece F.Bahçe'ye ve etrafındaki herkese galiz ve yakışıksız hakaret etmekten başka bir şey yapamayanların aczi ortadadır. Her platformda sınırlı kelime hazineleriyle ezberlenmiş aynı konuşma ve açıklamaları yapmak durumunda kalan ve kendi camialarınca dahi utanca neden olan bu cehalet timsallerinin suç içeren ifadelerinin muhatabı ise F.Bahçe Kulübü değil adli makamlardır.

F.BAHÇE CAMİASINA

Ve önemle bilinmesi gereken husus, F.Bahçe Başkanı ile sorunu olanların F.Bahçe camiası ile de sorunu olacağı gerçeğidir.

HALUK ULUSOY'A

Son sözümüz ise: Fırsat rantı peşinde koşanlaradır. TFF yönetimi idari zaaf içinde olabilir. Birtakım görev ve yetki boşluğu yaşayabilir ve hatta Türk futbolunu yönetecek erkten yoksunda olabilir. Ama ve ancak bu durum tarihleri, geçmişleri ve hatta bugünleri dahi tartışmalı olan birtakım kişilere durumdan vazife doğuramaz ve doğurmayacaktır.

GALATASARAY'A

Türk futbolunun karar organları ve seçim süreçleri belirli olup bu sınırlara saygısı olmayanlar karşılarında ilk önce F.Bahçe'yi bulacaklardır.

EMEK HIRSIZI AZİZ

Hacıosmanoğlu daha önce yapmış olduğu açıklamada, "Trabzonspor, 1967'de kuruldu ama bizim özümüzde asırlardır haksızlığa karşı mücadele etmek vardır. Sadece 2010/11 değil; 1995/96, 2003/04, 2004/05 sezonlarında da şampiyonluklarımız çalındı. Şampiyonluk çalan hırsızlar, sonuncusunda radara yakalandı. Fenerbahçe'nin başkanı emek hırsızıdır. Başkanlık bana nasip olursa bu zavallıları dışarı iteceğim. O kupayı nasıl alacağımızı biliyoruz... O kupa kirlenmiştir. Sahilde bir anıt yapıp orada sergileyeceğiz. Emek hırsızları ve sermaye patronlarıyla savaşmaya başkan olduğumda da devam edeceğim." ifadelerine yer vermişti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar