UEFAnın cezası sonrası Fenerbahçeden açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFAnın 2+1 yıllık men cezasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

UEFAnın cezası sonrası Fenerbahçeden açıklama
25.06.2013 - 23:57
1399

 Fenerbahçe'nin 22 Haziran'da yaptığı savunma sonrası UEFA Müfettişi Palacios'un raporunu inceleyen Disiplin Kurulu, yapılan savunmayı da dikkate alarak son kararını açıkladı.

FENER'E 2+1 YIL MEN

12 sayfalık karar metnine göre, Fenerbahçe'ye 2+1 yıl Avrupa kupalarından men kararı aldı. Böylece sarı lacivertli kulüp 2 yıl Avrupa kupalarına gidemezken 5 yıl içerisinde benzer bir problem olması durumunda 1 yıl daha Avrupa kupalarına katılamayacak. Şahıslara ise şimdilik ceza verilmezken Beşiktaş kararında olduğu gibi UEFA müfettişleri Fenerbahçeli 5 yönetici için ek rapor hazırlayacak.

KULÜPTEN İLK AÇIKLAMA

İnternet sitesine yapılan açıklama şöyle: "Kulübümüzün 22 Haziran 2013, Cumartesi günü UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulu'nda verdiği savunmaya dair UEFA'nın kararı şu şekildedir; Takımımızın, UEFA müsabakalarına katılmaya hak kazandığı, önümüzdeki 3 sezon UEFA müsabakalarından men edilmesine, bahsi geçen cezaya ait 3. sezonun ise 5 yıl süreyle ertelenmesine, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım, Yöneticilerimiz Sayın İlhan Ekşioğlu ve Sayın Şekip Mosturoğlu, Altyapı Koordinatörümüz Sayın Cemil Turan ve eski Asbaşkanımız Sayın Ali Yıldırım için Disiplin Müfettişinden ek rapor alınmasına karar verilmiştir. Kulübümüz, verilen karar üzerine yasal süre içinde UEFA Tahkim Kurulu'na başvuracaktır."