Sadri Şenerden Aziz Yıldırıma cevap

Trabzonspor Kulübünün eski başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırımın şike sürecine ilişkin davada Trabzonsporun da olduğu yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

Sadri Şenerden Aziz Yıldırıma cevap
28.06.2013 - 13:20
809

Trabzonspor Kulübü'nün eski başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike sürecine ilişkin davada Trabzonspor'un da olduğu yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

 Sadri Şener, şikeye ilişkin davanın mahkemede görüldüğünü dile getirerek, "Mahkeme bir karar verdi. Ondan daha üst bir makam yok. Tam 6 ay yargılandık, gittik geldik. Herkes birbirlerine soruları sordu, söyledi, bitti ve bir karar verildi. Mahkeme dediki Trabzonspor'da başkan, yönetici beraat, öbürlerine ceza. Şimdi ben buna cevap vereyim. Hakim yanlış karar verdi olur mu böyle bir şey. UEFA da verdi kararını, peki ne yapalım, söylesinler onu yapalım. İnsan böyle bir suç işleyince birilerini daha yanına almaya çalışırsa belki suç ortaklaşa bölünür. Hepsi bir hayal ürünü" dedi.

 

İnsanların hata yapabileceğini ifade eden Şener, "Hepimiz hata yapıyoruz. Bunun da bir cezası var, bir taraftan Yargıtay boyutu da var ama olayı şöyle büyütüyorlar, Fenerbahçe , Beşiktaş olayı. Türkiye 'de başka takımlar da

var, onlara da saygı duymak lazım. Bence UEFA'nın verdiği karar Türk futbolunun kara günü değil, ak günüdür. Türk futbolu burada temizleniyor. Fenerbahçe'nin bu işlerden ceza alması kara gün olur mu. 'Şike yapmıştır' diyor Türk makamları. Niye onu ak gibi düzeltmeye çalışacaksın, onu da anlamış değilim" ifadelerini kullandı.