Alonso Red Bull’a mı gidiyor?

Ferrari takımının İspanyol pilotu Fernando Alonsonun 2014 sezonunda Red Bull takımına geçeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Alonso Red Bull’a mı gidiyor?
30.07.2013 - 16:47
679

 Macaristan GP’si yarış haftasında Red Bull takımının patronu Christian Horner’ın Alonso'nun menajeri Luis Garcia Abad ve Carlos Sainz ile görüştüğü ortaya çıktı.

Konu ile ilgili sorulara maruz kalan Christian Horner “Red Bull takımının 2014 sezonunda bir yarış koltuğunun boş olduğunu herkes biliyor. Onun için bir pilot ve takımla yapılan görüşmeler her zaman gizli kalacaktır. Ama yarış koltuğumuz ile ilgilenen pilotlar oldu” yorumunu yaptı.

Vettel – Alonso ikilisi ilginç bir takım olacaktır söyleminde bulunan Christian Horner “gridde hızlı pilotlar her zaman takımımızla anılıyor. Geçen hafta Raikkonen ve Ricciardo bu hafta Alonso ile anılmak bizim için mutluluk verici” yorumunda bulundu.

Transfer söylentisinin diğer cephesi Ferrari takımı “Alonso takımımızın bir parçası ve onunla sözleşmemiz bulunuyor” açıklamasını yaptı.

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali “Alonso ile 2016 sezonuna kadar sözleşmemiz bulunuyor. Şampiyonluk yarışında her zaman takımla birlikte onun yanındayız ve başarısı için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.