Demirören: Bir gazetede çıkan haberle Fatih hocayı gönderiyorlarsa...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaraydan ayrılan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terimle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıyor.

Demirören: Bir gazetede çıkan haberle Fatih hocayı gönderiyorlarsa...
25.09.2013 - 13:38
1418

 Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray'dan ayrılan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'le ilgili bilgilendirme toplantısı yapıyor.

TFF'nin İstinye'deki merkez binasında gerçekleştirilen toplantıda Demirören'in sözlerinin satırbaşları şöyle;

Galatasaray Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar sonrasında çıkan haberler nedeniyle bu toplantıyı yapmak zorunda kaldık.

 

HOCANIN BİZİMLE İMZALAMIŞ BİR SÖZLEŞMESİ YOKTUR

Avcı istifa ettiği anda Ünal Aysal'ı aradım, izin verirlerse de hoca ile görüşmek istediğimizi söyledim. Kendisi de bunu memnuniyetle karşıladı. Biz de ertesi gün hoca ile buluştuk. Hoca da yönetimle konuşup haber vereceğini söyledi. Sonraki süreçlerde Mayıs ayına kadar bir anlaşma yapılacağını kamuoyuna duyurduk. Biz hoca ile bir anlaşma imzalamadık. Bizimle bir imzası yoktur. Sadece hatıra imzamız var. Fatih hoca bizimle para konuşmadı, para da almadı. İyi ki takıma geldi. Brezilya şansımız arttı.

 

GALATASARAY, HOCAYI BİR GAZETE HABERİNE BAKIP GÖNDERİYORSA...

Ben hocamızla sabah yine konuştum, kendisi Mayıs ayına kadar anlaşma imzalamayacak. Hocamız milli görevi zevkle kabul etti. Hocayla yapılan bir mukavele yoktur. Galatasaray Yönetimi bir gazetede çıkan haberle Fatih Terim’i gönderiyorsa oturup kendi aralarında düşünmeleri gerekir.

 

GALATASARAY'DAN AYRILMASINA FEDERASYON SEBEP OLMADI

Fatih hocanın başarısını kimse tartışamaz. Ama hocanın Galatasaray'dan ayrılmasına Federasyon sebep olmamıştır. Önümüzdeki haftadan itibaren sözleşme imzalaması için çalışmalara başlayacağız. Çünkü hocamız artık serbest.