Tarihi maç başladı... İşte ilk detaylar

KARŞIYAKALI taraftarlar, takımlarının Yunanistanın Sakız Adası temsilcisi Lailapas ile şu sıralarda oynanan dostluk maçı için Sakız Adasına çıkarma yaptı.

Tarihi maç başladı... İşte ilk detaylar
10.05.2014 - 18:55
1047

 84 yıl önce iki ülke halklarının kaynaşması için düzenlenen ancak 3'üncü dakikada şiddetli yağış nedeniyle yarıda kalan karşılaşmanın kalan 87'nci dakikasını tamamlamak için organize edilen karşılaşmaya yeşil kırmızılılar büyük ilgi gösterdi. 
MAÇTAN NOTLAR

* Lailapas üst üste bulduğu gollerle skoru 5-5'e getirdi. Ve mücadele bu skorla sona erdi. 
* Kırmızı yeşilliler ikinci yarının hemen başında bir gol daha buldu... 5-3
* Karşıyaka, mücadelenin ilk yarısında 3-1 öne geçti. Ardından Lailapas 3-3 eşitliği sağlarken KafKaf İlk yarı biterken bir gol daha attı ve skoru 4-3'egetirdi. 
* Ardından bu iki isim maçtan çıktılar.
* 22. dakikada temsili olarak Yusuf Şimşek Karşıyaka adaına ilk golü attı. Ardından 26. dakikada da Mutlu Akpınar Lailapas adına bir gol kaydetti ve skor 1-1'e geldi.
* Bu iki isim maçın 15. dakikasında forma değiştirerek karşı takımlara geçtiler. 
* Maça Karşıyaka Kulübü teknik direktörü Yusuf Şimşek Lailapas formsıyla, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise Karşıyaka forması ile başladı. 
* Saat 18.00'da mücadele başladı. MAÇA BÜYÜK İLGİ

Çeşme Limanı'ndan feribotla Sakız Adası'na akın eden Karşıyakalı taraftarlar renkli görüntüler ortaya çıkardı. Taraftarlar feribotta Kulüp Başkanı Fatih Diniz'e organizasyondaki emeğinden ötürü teşekkür ederek plaket verdi. 'Kaf-Sin-Kaf' tezahüratları yapan taraftarlar adada Lailapas taraftarlarıyla keyifli anlar geçirdi. Sakız Adası'ndaki restoran ve kafeler yeşil kırmızı bayraklarla doatırken, teknik direktör Yusuf Şimşek, eşi Nilüfer, kızı Derin Naz ve oğlu Yusuf'la bu coşkuya katıldı. Üzerinde, Türkçe ve Yunanca, "Dostluk kazansın" yazılı tişörtler giyip atkılar açan taraftarlar, dostluk mesajları verdi.

Yeşil kırmızılı kulübün Lailapalas ile bugün saat 17.00'de başlayan dostluk maçı için camianın ağır topları da Sakız Adası'na akın etti. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile Kulüp Başkanı Fatih Diniz'in yanı sıra eski başkanlardan Hüseyin Çalışkan ve eski yöneticiler Tayfun Yelkenbiçer, Selahattin Sakıpağa, Ahmet Diker gibi isimler adada takımı yalnız bırakmadı.