Fenerbahçe, Bağdat Caddesinde şampiyonluk turuna çıkıyor

Kombine kartlı ve Kardemir Karabükspor maçı bileti bulunan taraftarların alınacağı şampiyonluk şöleni için stat kapıları saat 18.30da açılacak

Fenerbahçe, Bağdat Caddesinde şampiyonluk turuna çıkıyor
11.05.2014 - 13:39
4391

 Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasından itibaren şampiyonluk yarışını önde götürdüğü sezonda, 31. haftada en yakın rakibiyle olan farkı 12'ye yükseltip şampiyonluğunu ilan eden Fenerahçe, bugün yapılacak kutlama kapsamında, gelenekselleşen Bağdat Caddesi turunun ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kupasını kaldıracak. Önce Bostancı, daha sonra ise Bağdat Caddesi saat 17.00'den 20.00'a kadar trafiğe kapalı olacak.

19. şampiyonluğunu kazanan Fenerbahçe, Kadıköy'de gerçekleştirilecek kutlamalar için taraftarına unutamayacakları bir organizasyon hazırladı.

Kombine kartlı ve Kardemir Karabükspor maçı bileti bulunan taraftarların alınacağı şampiyonluk şöleni için stat kapıları saat 18.30'da açılacak.

Üstü açık otobüs ile ‘Cadde’ turuna çıkacaklar

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde öğlen düzenlenecek barbekü partisinde basın mensuplarıyla bir araya gelecek futbolcular daha sonra üzeri açık bir otobüsle Bostancı sahil yoluna inip Bağdat Caddesi güzergâhından stada hareket edecek.

16.00'da Samandıra'dan üstü açık otobüs ile çıkacak olan kafileye üstü açık başka bir otobüs basın mensuplarını taşıyarak eşlik edecek.

Futbolcular ve teknik heyeti taşıyacak otobüs Bostancı'dan caddeye girip sarı-lacivertli taraftarla buluşacak. Bağdat Caddesi'nde taraftarıyla kucaklaşacak olan Fenerbahçe takımının tahminen 20.00'de stada girmesi ve şampiyonluk kupasını 21.00 gibi kaldırması bekleniyor.

Gecede ışık ve lazer gösterileri, çeşitli sanatçıların mini konserleri, dev bayraklarla süslenmiş statta coşku dolu anlar yaşanacak.

3. köprüde bir ilk

Öte yandan, Spor Toto Süper Lig'de 19.'uncu şampiyonluğunu kazanan Fenerbahçe'nin bayrağı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü'ne asılmasının ardından yapımına devam edilen 3. Köprüde de dalgalandı.

Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen köprülere bayrak asma organizasyonu bu yıl da hem Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde hem de Boğaziçi Köprüsü'nde şampiyon olan Fenerbahçe'nin bayrağının asılmasıyla yapıldı.

Henüz hizmete açılmasa da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne tarihinde ilk olarak sarı-lacivertli takımın bayrağı asılmış olması da dikkat çekti.