Galatasaray ve Atletico Madrid Soma için karşılaşacak

Galatasaray, Arda Turanın formasını giydiği Atletico Madrid ile Soma için özel bir karşılaşma oynayacak. Bu maçtan elde edilen tüm gelirler Somaya gönderilecek.

Galatasaray ve Atletico Madrid Soma için karşılaşacak
16.05.2014 - 01:21
1321

 Galatasaray, Arda Turan'ın formasını giydiği Atletico Madrid ile Soma için özel bir karşılaşma oynayacak. Bu maçtan elde edilen tüm gelirler Soma'ya gönderilecek.

Konuyla ilgili sarı - kırmızılı kulüpten yapılan açıklama ise şöyle: "Soma'da hepimizin yüreğini dağlayan maden kazasının ardından, Galatasaray Spor Kulübü, kurbanların yakınlarıyla dayanışma için adımlar atmaya devam ediyor. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, Galatasaray camiasının yardımlarını ulaştırmak ve taziye ziyaretleri için Soma'ya gitmesinden sonra, kurbanların yakınlarına yardım amacıyla, Atletico Madrid'le özel bir maç yapılması konusunda bugün anlaşmaya varıldı.

Galatasaray'ımızın İspanya'daki elçisi Arda Turan'ın takımıyla, Ağustos başında yapılacak karşılaşmanın tüm geliri, kaza kurbanlarının yakınlarına bağış olarak aktarılacak. On yıl Ali Sami Yen'in kapalı tribününde asılı kalan pankarttan bize selam yollayan "Soma kömür diyarı"nın emekçilerine camiamızın ve ülkemizin vefa borcunu ödemeye devam edeceğiz.

Kömür karası değil, yürek yarası içimizdeki…

O yaranın bir nebze olsun iyileşmesine katkıda bulunmak boynumuzun borcudur."