Akçakocasporda yeni başkan Hakan Solak

14 Haziran tarihinde yapılan, fakat toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için 12 Temmuz’a ertelenen Akçakocaspor kulübünün genel kurulu nihayet yapıldı.

Akçakocasporda yeni başkan Hakan Solak
13.07.2014 - 00:26
1279

 14 Haziran tarihinde yapılan, fakat toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için 12 Temmuz’a ertelenen Akçakocaspor kulübünün genel kurulu nihayet yapıldı.

 

Saat 14.00’de kulüp binasında yapılan genel kurulda, kulüp başkanlığı seçimlerine tek listeyle girilirken, yeni kulüp başkanı üyelerin oy birliğiyle Hakan Solak oldu.

 

70 üyeli Akçakocaspor kulübünün 32 üyesinin katıldığı Genel Kurul, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından başlarken, ilk konuşmayı Başkan Serkan Tandoğan yaptı.

 

‘’Yönetimimiz süresince elimizden geleni yaptık. Belediye Başkanı dışında çok fazla destek görmedik. Bugün burada oluşacak yeni yönetime başarılar dilerken, eski dönem gibi kulübe karşı kayıtsız olunmamasını diliyorum’’ diyen Tandoğan, ‘’bundan sonra herkes elini taşın altına koymaya çalışsın, biz de eski yönetim olarak elimizden gelen desteği sonuna kadar vereceğiz’’ şeklinde konuştu.

 

Tandoğan’ın konuşmasının ardından toplantıyı yönetmek için Yüksel Cesur’un başkan, Nejat Özdeş ve Lütfü Ceylan’ın kâtip üye olduğu Divan Kurulu seçildi.

 

Daha sonra Genel kurul gündemlerine geçilerek sırasıyla gelir-gider raporu, faaliyet raporu, ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.

 

Son gündem maddesi olarak kulüp başkanlığı seçimlerine geçildi. Hakan Solak’ın Başkan adayı olan liste seçimlere rakipsiz olarak girerken, genel kurula katılan üyelerin oy birliğiyle Hakan Solak ve yönetimi kulübün başına geçti.

 

Yeni yönetim kurulu Başkanı Hakan Solak, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada, iki dönemdir yönetim kurulunda yer aldığını, dolayısıyla kulüp yönetimine yabancı olmadığını söylerken, ellerinden gelen her şeyi yaparak Akçakocaspor’un çıtasını yukarılara çıkartacaklarını ifade ederek, ‘’Bizi izlemeye devam edin’’ şeklinde konuştu.

 

Yapacakları ilk toplantıda, yönetim kurulu görev dağılımını gerçekleştireceklerini ve kamuoyuna gerekli açıklamaları yapacaklarını söyleyen Başkan Hakan Solak’ın yönetiminde yer alan isimler ise şöyle :

 

Hakan Öztaş, Fatih Güner, Zekâi Başaran, Mustafa Yemenici, Enis Eser, Dergah Akça, Ahmet Kaya, Fatih Pazvant, Rıza Çakar ve Ziya Denizgez

 

Denetleme Kurulu üyeleri : Yüksel Cesur, Nejat Özdeş, Lütfü Ceylan.