Asyanın unutulmaz 10 futbolcusu

Asya Futbol Konfederasyonu, 10 kişilik bir şöhretler listesi açıkladı. Eski Galatasaraylı Harry Kewell ve İranın efsane futbolcularından Ali Daei de listede.

Asyanın unutulmaz 10 futbolcusu
21.11.2014 - 14:48
1424

Asya Futbol Konfederasyonu, 10 kişilik bir şöhretler listesi açıkladı. Eski Galatasaraylı Harry Kewell ve İran'ın efsane futbolcularından Ali Daei de listede.

 10 kişilik futbolcu listesinde İran'dan iki futbolcu var. Bir dönem Bayern Münih'te de forma giyen Ali Daei listedeki yerini aldı. İran futbolunun efsane isimlerinden Daei, milli formayı 149 kez giydi, 100'den fazla gol attı. İran'dan ilk 10'a giren diğer isim Homayoun Behzadi.

Avustralya'nın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilen Harry Kewell da listeye girdi. Kewell, 2008-11 yılları arasında Galatasaray'da forma giymişti.

Güney Kore, Dünya Kupası Tarihi'ndeki en büyük başarısını 2002'de almıştı. O kadroyla Türkiye'ye karşı da mücadele eden savunma oyuncusu Hong Myung-bo da 10 kişilik listedeki isimlerden. Asya futbolunun en iyi savunmacısı olarak gösterilen Hong, 136 kez milli formayla sahaya çıktı.

Liste şu şekilde:

Homayoun Behzadi (Iran)
Dato’ Soh Chin Aun (Malezya)
Yasuhiko Okudera (Japonya)
Sun Wen (Çin)
Hong Myung-bo (Kore Cumhuriyeti)  
Ali Daei (Iran)
Sami Al Jaber (Suudi Arabistan)
Baichung Bhutia (Hindistan)
Harry Kewell (Avustralya)
Homare Sawa (Japonya)

Kaynak: Reuters