Emre Belözoğlunun cezası açıklandı

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğluna PFDK tarafından ceza kesildi. Peki Emre Belözoğlu kaç maç ceza aldı?

Emre Belözoğlunun cezası açıklandı
4.12.2014 - 18:01
1378

 Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'na 1 maçtan men, Beşiktaşlı futbolcu Mustafa Pektemek'e 2 maçtan men cezası verdi.

OLAYLI ESKİŞEHİR MAÇI

Fenerbahçe'nin Eskişehirspor ile oynadığı karşılaşmanın 85. dakikasında Emre Belözoğlu, kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı.

TFF Hukuk Müşavirliği, Eskişehirspor maçında kırmızı gören Emre’yi hakeme “Allah belanı versin” dediği gerekçesiyle PFDK’ya sevk etti. Emre, Tolga Özkalfa’ya “Allah belanı vermesin” dediğini savunmuştu.

PARA VE MEN CEZASI

PFDK, Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu'na sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 1 maç ve 13.000 TL men cezası verdi. Tedbirli olarak PFDK'ya sevkedilen ve Türkiye Kupası'nda oynanan Kayserispor maçında forma giyemeyen Emre Belözoğlu, hafta sonu oynanacak Balıkesirspor mücadelesinde sahada olacak.

PEKTEMEK'E 2 MAÇ MEN

Beşiktaşlı Mustafa Pektemek ise 2 maç men cezası aldı. Emre Belözoğlu gibi tedbirli olarak PFDK'ya sevkedilen Mustafa da, Sarıyer ile oynanan kupa maçında forma giyemedi. Pektemek, Trabzonspor ile oynanacak mücadele de forma giymeyecek ve cezası tamamlanacak.