Özgecan için susma, haykır

Galatasaray, Balıkesirspor maçında sahaya, öldürülen Özgecan Aslanın anısına bir pankartla çıktı. Pankartta Özgecan için susma, haykır. Kadına şiddete hayır yazıyordu.

Özgecan için susma, haykır
16.02.2015 - 21:50
4146

Galatasaray, Balıkesirspor maçında sahaya, öldürülen Özgecan Aslan'ın anısına bir pankartla çıktı. Pankartta 'Özgecan için susma, haykır. Kadına şiddete hayır' yazıyordu.

 Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, Galatasaray-Balıkesirspor karşılaşması öncesi unutulmadı. Maçtan önce stat skorbordunda Özgecan Aslan'ın resmi yer alırken, Sezen Aksu'nun "Masum değiliz" şarkısı çalındı.

Sarı kırmızılı takımın oyuncuları, sahaya çıkarken "Özgecan için susma, haykır! Kadına şiddete hayır" yazılı pankart taşıdı.

Taraftarlar, "Özgecan ölmedi, kalbimizde yaşıyor" tezahüratı yaparken, tribünde, "Kadına uzanan eller kırılsın" pankartı açıldı.

20'nci dakikada ise Galatasaraylı taraftarlar 20 yaşındayken öldürülen Özgecan için ayağa kalktı ve ıslıkla protesto etti.

Tribünlerde 'Özgecan'ımızın canını yakanlar cezasını fazlasıyla çeksin' pankartları açıldı. 'Kadına kalkan eller kırılsın' 'Özgecan ölmedi kalbimizde yaşıyor' tezahüratları yapıldı. 
 

 


 

 


 

 


 

 


 

Eczacıbaşı VitrA oyuncuları,Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto ederek, antrenmana siyah giyinerek çıktılar.


 

3 Bant Bilardo Şampiyonası'na 9 yıl aradan sonra ilk kez katılan Semih Saygıner, müsabakaya Özgecan Aslan'ın fotoğrafını göğsüne takarak çıktı.


 

PTT 1. Lig'de Adanaspor ile Gaziantep BŞB karşılaştı. Adanaspor taraftarları Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan için pankart açtı.Fotoğraflar: AA ve Galatasaray.org