Düzcespor’a Başkan Dayanmıyor

Düzcespor’a Başkan Dayanmıyor

Düzcespor’a Başkan Dayanmıyor
19.06.2019 - 07:02
6962

  Düzcespor Başkanı Orhan Aydın ve birkaç yönetim kurulu üyesi düzenledikleri basın toplantısı ile istifa etti. Düzcespor’a yeteri kadar maddi desteğin verilmediğini söyleyen Aydın “Kızgın ve Kırgınım” diyerek istifasını sundu.

 Düzcespor Yönetim kurulunda istifa depremi yaşandı. Yaklaşık 70 gün önce  yapılan Olağan Kongrede Yönetim Kurulu oluşmuştu.  Düzcespor bu sezon  yapılan Kongrenin ardından  transferlerini ve Teknik ekibini açıklayacak diye beklenirken Yönetim kurulu bazı gerekçeler göstererek istifasını verdi. Yönetim kurulundan bazı isimler de Başkan Orhan Aydın ile birlikte istifa etti. İstifa etmeyen Yönetim kurulu üyeleri içlerinden bir başkan seçerek yola devam edileceği söyleniyor. Yönetim kendi içinde başkan seçemezse yeniden kongreye gidilecek.

Düzcespor’un son yapılan Yönetim Kurulu toplantısında İstifasını açıklayan Yönetim Kurulu başkanı Orhan Aydın; “Ben  Düzcespor’da kurumsallaşma olmayınca bu görevi yapmam dedim. Bu oluşmadı, verilen sözler tutulmadı.  Yönetim içindeki ayrılıklar ve yaptığımız toplantılara gelmeyen yönetim kurulu arkadaşlarımız kendileri teknik ekip peşinde oldular. Biz ayrı onlar ayrı bir hava estirdiler. Bu işin olmayacağını bildiğim için benimle birlikte hareket eden Yönetim kurulu ile birlikte istifa kararı aldım” dedi.

DÜZCESPOR BORÇ BATAĞINDA

Aydın Düzcespor’un hiçbir geliri olmadığını söyleyerek; “Düzcespor olarak hiç bir gelirimiz yok. Fakat giderlerimiz çok fazla.  Federasyondan gelen tüm paralar elimize geçmeden borçlara kesiliyor. Ben de yeni sezon için kendi cebimden 750 Bin TL Başkan yardımcımız Erdal Şahin 250 Bin TL Parayı fedrasyon kesmesin diye Yönetim Kurulu üyemiz Bayram Ali Kubilay’ın Hesabına yatırmak zorunda kaldık. Son olarak  SGK’dan 200 Bin TL  haciz geldi. Biz de her gün haciz ile uğraşmayı göze alamadık. İş vereniz Bankalardaki hesaplarımıza Düzcespor yüzünden temlikler kondu. Biz de bunun için  görevimizden istifa ettik. Yeni Yönetim oluşursa bu yönetime destek olabiliriz” dedi.

KAMPANYAYA DESTEK VERİLMEDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan yardım kampanyasına katılım olmadığını söyleyen Aydın; “Eleştiri çok icraat yok. Sayın bakan 10 Bin TL lik kampanyayı başlattı. Önce kendisi 10 Bin TL’yi yatırdı, ama Düzceli arkasından gelip kampanyaya destek vermedi. Bu konuda bakanımıza ayıp edildi. DÜzcenin havasını biz soluyoruz. Kızgınım ve Kırgınım, içimizdeki 3-4 arkadaş toplantıya gelmezler yönetime giriyorlar, toplantıya gelmiyorlar” dedi.