Aziz Yıldırımdan önemli açıklamalar

Aziz Yıldırım FB TVde katıldığı programda gündemi değerlendirdi, GSlıları kızdıracak açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırımdan önemli açıklamalar
18.12.2012 - 22:03
1946

 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre, FB TV'deki Gündem ÖZEL adlı programda gündemi değerlendirdi.

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilerin açıklamalarından satırbaşları;

YARGIDAN NE ÇIKARSA SAYGI DUYACAĞIZ

*Biz Metris'ten çıktığımız günden bu yana ortamı germemek için konuşmuyoruz. Ama ortalıkta yargı süreci devam ettiği için konuşmuyor şeklinde dedikodular var. Öye bir şey yok. Biz yargıdan ne karar çıkarsa saygı duyacağız. Daha önce de söylemiştim. Dar ağacında da olsak son sözümüz F.Bahçe...

HER ŞEYİMİZ FENERBAHÇE

* Bizim Türk sporunun sağlığı için konuşmamamız farklı algılanıyor. 3 Temmuz'dan önce fikrim düşüncem neyse hiçbir şey değişmedi. Bizim her şeyimiz F.Bahçe...

OLDUĞUMUZ GİBİ GÖRÜNDÜK GÖRÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLDUK

* 6222 sayılı yasa sadece F.Bahçe'ye uygulandı. Diğer takımın yöneticileri için uygulanmadı. Bugün bu yasa ile gelinen noktada takımların taraftarları stadyumda olmasa da sokakta veya başka bir yerde yine kavga ediyor. Biz de taraftarımızın sorumluluğunu aldık, güveniyoruz dedik. Futbol ortamının yumuşaması için deplasman yasağı kaldırılsın istedik. Çözüm için bir adım attık ama hüsrana uğradık. '30 yıl önce kolkola maç izlenirdi' deniyor. Hadi gelin bu ortamı yeniden oluşturalım dediğimiz zaman herkes kaçıyor. Kimse taşın altına elini sokmuyor. Biz bu süreçlerde Mevlana'nın sözündeki gibi göründüğümüz gibi olduk ya da olduğumuz gibi göründük. Ama göründüğünden farklı davrananlar yüzünden bu süreç ortadan kalktı.

GALATASARAY'IN BİZİ 6-0 YENMESİ LAZIM

* Galarasaray'a karşı F.Bahçe'nin psikolojik üstünlüğü sona erdi şeklinde konuşmalar yapılıyor. Bunun sona ermesi için onların bizi 6-0 yenmesi lazım. Pankart açtılar mayıs ayı falan.. Bizimle 0-0 berabere kaldılar ve statü gereği yarım puanla şampiyon oldular.

BUGÜN MİLATTIR

* Meireles'in gördüğü kart tartışılyor. Bu adam kariyerinde hiç kırmızı kart görmemişti ilkini Türkiye'de gördü. Şimdi ona ceza verileceği konuşuluyor. F.Bahçeli oyunculardan kurtulmak için ömür boyu men etsinler.

* Bugün suskunluğumuzu bozduğumuz gündür. Bugün milattır. Bundan sonra her şeyi açıklayacağız, izah edeceğiz.

İKİNCİ YARIDA TEK BİR GS TARAFTARI KADIKÖY'E GİREMEYECEK

* Bizim derbi öncesi teklifimizi reddediler. Türk futbolu kaybetti. İkinci yarıdaki maçta tek bir G.Saray taraftarı giremeyecek.

DİĞER KULÜPLER NE KADAR TEMİZSE FB DE O KADAR TEMİZDİR

* Bugün şike süreci bitmiştir şeklinde bir haber var. Ben buradan bu haberi yorumluyorum: Türkiye'de diğer kulüpler ne kadar temizse F.Bahçe de o kadar temizdir. Söylüyorum; "Fenerbahçe tarihi boyunca teşvik primi almamıştır. Sayın Savcı konuşmalar ve açıklamalar ile yargıyı etkiliyor. BU tip konuşmaları biz de yapmayacağız kimse yapmasın. Yargının kararı ne olursa olsun hiçbir talep de bulunmayacağız. Bu böyle bilinsin."

* F.Bahçe bugün yayın havuzunda olmasa 100-125 milyon dolar gelir elde edebilir. Ama havuz sistemi nedeniyle 40-45 milyon dolar kazanıyoruz. İdda sisteminden de daha çok pay almamız lazım. UEFA'nın mali kriterlerine uymak istiyoruz. Ama bu bahsettiğim hususlar nedeniyle bizim önümüz kesiliyor. Yoksa biz bu kriterlere çok kolay uyardık.

TFF'NİN YAPISININ DEĞİŞTİRİLMESİ LAZIM

* TFF'de hem kulüplerin avukatı, hem kulüpler birliğinin avukatı hem de TFF'nin avukatı nasıl olacak tarafsızlık.. Böyle bir durum da nasil adalet sağlansın. Başkan Demirören'i bu tablodan ayrı bir kenara koyuyorum ama bazı kişiler var .Bu kişilerin isimlerini de açıklayacağız. Cuma günü Başkan Demirören ile de görüşeceğim. TFF'deki bu yapının bir an önce değiştirilmesi lazım.

ŞAMPİYON OLACAĞIZ

* Devre arasında 2-3 transfer yapacağız ve şampiyon olacağız. İkinci devre başka bir Fenerbahçe olacak. Büyük oyuncularımızın hiçbirini satmayacağız, ama sürpriz transferler yapacağız. Kimsenin bildiği isimler değil. Paramız yok demeyeceğiz, transfer yapacağız.

HEDEF 5'TE 5 YAPMAK

*Hedef 5'te 5 yapmak.. Bütün takımlarımız şampiyon olacak. Şampiyonluğa en yakın takım biziz.