Pilonidal Sinüs

  • 20.06.2019 00:00

 Kimi durumlarda taraftar toplamak çok kolaydır. Özellikle, militan, inanmış, idealist falan değil “Taraftar” dan bahsediyorum. Taraftar bi-taraf değil, bir taraftır. Taraftar toplamak da sizden yana olan insanlar toplamak demektir. Takım tutar gibi sizi ya da partinizi tutar destekler. Şayet siyasi bir partinin taraftarı ise oy da verir. Mitinglerinizde tezahürat yapar, slogan atar. Hatta bazıları öyle kendilerini kaptırır ki, sevdiği desteklediği adamla özdeşleşir ve bağırır “Kıçının kılıyıııım!!!”

Garip belki ama bunu da duyduk. Tabii durum böyle olunca muazzam bir destek, bu adam yıkılmaz, bu adam çok seviliyor, bu adam her seçimi kazanır dedik.

Bir şeyi unutmuşuz galiba, bu kıç kılları da bir şekilde organik yapılar, yani bir şekilde beslenerek yaşıyorlar. Besinleri kesilir, azalır, beslenmekte sıkıntıya düşerlerse kıl da oldukları için başlıyorlar kıllık etmeye.

İşte yerel seçimlerde vatandaşın AKP ye gösterdiği tepkisel oyların nedeni de tencere idi. Demirel’in ünlü sözüdür “Tencerenin deviremeyeceği iktidar yoktur”. Tencere kaynamazsa ülke kaynamaya başlar. Seçmen de ekonomik kriz nedeniyle çarşı pazarda gördüğü tabloya bir tepki olarak AKP’ye sarı kart gösterdi. Kıçının kılıyım diyenler sustu. Susar çünkü onlar taraftardı. Dava adamları yan çizmeye başladı. Çizer çünkü onlar için dava düştü..

Netice itibarıyla taraftar yavaş yavaş takıma sırtını dönmeye başladı. Bu hep böyle olur, birileri zamanla başkalaşır, taraf değiştirir, döner.

Eee kıç kıllarından bahsettiğimize göre bu duruma “kıl dönmesi” diyebiliriz.

Tıp dilinde bu olaya Plonidal Sinüs deniyor. Gerçekten de daha çok kıç kıllarında yaşanıyor, bu kıl dönmesine.

 İronik değil mi?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.