Kim etek giyecek görürüz!

  • 25.10.2013 00:00

 Son günlerde yine basın mensuplarına karşı bazı çevrelerden saldırılar gelmeye devam ediyor. Kendileri lehine haber yapan basın mensuplarını yere göğe sığdıramayan kişiler, kendileri aleyhine haber yapan basın mensuplarına ise adeta savaş açarak ağza alınmayacak sözler sarf ediyorlar.

Buna herkes dahil, çünkü kimseyi memnun etmek mümkün değil. A partisinin lehine yapılan haberler B partisinde tepkilere neden oluyor. Ya da A belediye başkanının hatalarını görmek o belediye başkanının savaş açmasına neden oluyor. Bu kamuda da siyasette de böyle görünüyor.

Ancak son olarak durduğumuz bir söylem bizi haddinden fazla kızdırdı ve adeta çileden çıkardı. Şımarığın birisi basın mensuplarına ambargo koyduğu gibi birde sağda solda bir erkeğe yakışmayacak söylemlerde bulunmaya başladı.

Aldığımız duyumlara göre görev yaptığı süre içinde şımartılan ve adeta prens havası verilen bu kişi demokratik olması ile övünmesine rağmen, bu söylemden uzak yürüttüğü tavırlarına o basit cümleleri ekleyerek kalitesini bir kez daha ortaya koydu.

Neymiş, X basın mensubu ile Y basın mensubunu 2014 yılında yapılacak seçimlerin ardından etek giydirip dolaştıracakmış.

Buna sadece gülünür...

Ey siyasetten anlamayan, demokrasisi ile övünen, şımarık, ukala, insanlıktan nasibini almamış, egosu tatmin olmamış basit adam!!!

İki yola taş döşeme ile asfalt atma ile bu işler olmuyor. İnsanlık lazım, adamlık lazım. Kendini bilmek lazım. Kendini bilmeyenlere önce halk haddini bildirecektir.

Diyelim ki halk senin bu basit yüzünü görmedi ve verdiği oylarla o çok alıştığın koltuğa oturttu. Ozaman bizden çekeceğin var demektir. Attığın her adım yapacağın her yanlış sana yol, su ve elektrik olarak geri dönecektir.

Eğlencelere, festivallere belediyenin özel arabaları ile aldırdığın kişiler, hangi ihalede neler yaptıkların tek tek gün yüzüne çıkacaktır. İşte ozaman yani o 30 Mart sabahı kimin kime hangi eteği giydireceğine herkes bakacak.

Milletin verdiği oylarla şımarmayacaksın

Haddini bileceksin.

Şişirenlerin gazına gelip kendini kral ilan etmeyeceksin.

Seni sandığın dibine gömdüklerinde çok üzülürsün.

Eğer sandığının dibine gömülmezsen, basın mensuplarından bazılarının en azından benim sana yapacaklarımdan azıcık korkacaksın.

Efendilik koltukla, makamla olmuyor. Önce efendi olmayı sonra milletin başına yönetici olmayı öğreneceksin. Anlaştık mı?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • f guner
    f guner
    24.10.2013 22:21

    öyle tehditle olmaz. varsa bir bildiğin senin de söylediğin gibi . adam gibi şimdi paylaş.hani hz ali demiş ya haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. belki de senin gibiler için söylemiştir.