Özel hastane gibi

  • 12.03.2016 00:00

 Geçtiğimiz gün Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu hizmet binasında ufak çaplı bir ameliyat geçirdim. Hani derler ya söylediğin söz incir çekirdeğini doldurmaz diye işte benim ameliyatta aslında incir çekirdeğini doldurmaz ama olmak zorunda kaldım.

Aslında benin ameliyattan çok özellikle Muncurlu hizmet binasında ki hizmet anlayışını ele almak istedim. Bir ara özel hastaneye gittiğimi dahi düşündüm.

Öncelikle geçmiş olsun dilekleri için Düzce Valisi Ali Fidan beye çok teşekkür ederim. Akşam vakti telefon ile aradı ve hal, hatır sordu. Hatta gelelim diyecek kadar mütevazılık yaptı. 

Ama detaylara girmeden önce teşekkür etmem gereken bir çok kişi var. Öncelikle Başhekim Ahmet Zengin’e, doktor Dursun Baba’ya, hemşire Semiha Gündoğu’ya, sirküler hemşire Zerrin Hafızoğlu’na, personeller Mehmet Öz ve Aydın Hüskünel’e çok teşekkür ederim. İlgi ve alakalarını bir an olsun eksik etmediler.

Gelelim neden özel hastanede olduğumu düşündüğüme. Yataklı servislere girişimi saymazsak bunu anlatacağım. Daha yatacağınız odaya girer girmez yeni ve tertemiz çarşaflar bekliyor. Yatağınıza yatıyorsunuz muhtemelen temizlik işleri sorumlu şirketin yetkilisi size gelip bir eksik olup olmadığını soruyor ve notlar alıyor.

Daha sonra size bir tane personel görevlendiriyorlar. Eli ayağı düzgün, tıraşını olmuş ve giysileri  yeni olan personel sizin ve sorumlu olduğu hastaların istekleri ile yakından ilgileniyor.

Ameliyat olmak için ameliyathaneye gitmek için hareket ettiğinizde ise yanınızda bir stajyer hemşire oluyor ve sizi kapıya kadar bırakıyor. Ameliyathaneden girdiğimde ise kapıda bir personel ve hemşire “HOŞGELDİNİZ” “GEÇMİŞ OLSUN” diyerek sizi karşılıyor. İşte bu iki sihirli kelime tüm ameliyat gerginliğinizi üzerinden alıyor ve rahatlıyorsunuz.

Lokal bir ameliyat geçirdiğim için ameliyathanede doktor ve hemşirelerin ne kadar titiz bir o kadar eğlenceli çalıştıklarına da şahit oldum.

Kısacası Düzce’nin dışında olan sakin, sessiz, rahat ve kaliteli Muncurlu hizmet binası dört dörtlük bir yermiş bunun farkında değilmişiz.

Teşekkürler İl Sağlık Müdürü Dr. Mahir Arslan, Başhekim Ahmet Zengin ve hastane çalışanları, insanların böyle güler yüze ve ilgiye ihtiyacı var. Siz böyle yaptıkça sağlıkta şiddet denilen olay ortadan kalkacak.

Peki yukarda dedim ya hastaneden içeri girdiğimiz saymazsak diye. Neden orayı saymıyorum biliyor musunuz? Bunca güzelliğin içinde o kısımdan bahsederek kimsenin canını sıkmak istemiyorum. Ama bir iki sözüm olacak.

Muhtemelen bir iki siyasinin selamı ile o koltuklarda oturan ve daha önce vasfı olmayan elemanların burnu havada tavrı beni rahatsız etti. Hasta karşılarında beklerken değişik işlerle uğraşmaları hoş olmuyor.

Çünkü karşılarında duran hasta kişiler ve bir an önce işlerinin halledilerek gönderilmeleri gerekiyor. Birde o bankolar çok yüksek, masalar oluşturulmalı ve eşitlik sağlanmalı ki kimsenin kimseden üstün olmadığı anlaşılmalı. Kalın sağlıcakla….

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.