Muhsin ağabey…

  • 16.04.2016 00:00

 Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nde 15 yıl boyunca şube müdürlüğü yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ayrılması ile birlikte memur olarak görevine devam etti. Orada da seviliyordu.

Mehmet Keleş Belediye Başkanı olduktan sonra Muhsin Demirtaş’ı Zabıta Müdürü olarak görevlendirdi ve Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne yeni bir renk ve soluk geldi.

Düzce’de zabıtanın yapması gereken görevleri yaparken, bir yandan da Düzce Belediyesi’nin yaptığı faaliyetlerin tamamına katılarak en azından destek olmak için elinden geleni yaptı.

Şimdi Muhsin Ağabey’in yaptıklarını saymakla bitiremeyeceğim ama karşılaştığım iki olayı paylaşarak aslında ne kadar titiz ve işini severek yaptığını anlatacağım.

Geçtiğimiz günlerde Kız Meslek Lisesi’nin arka taraflarında bulunan metruk binada mahsur kalan köpek sesini duyan vatandaşlar, 112 Acil Servis hizmetlerini arayarak yardım istediler. Ancak görevli durumun Düzce Belediyesi’nin Beyaz Masa birimine bildirilmesini istedi.

Saat sabahın 7 buçuğu. O saatte kim ola ki Beyaz Masa’da.

Telefonu çıkartıp Zabıta Müdürü Muhsin Demirtaş’ı aradım. Hemen ilgileneceğini söyledi ve aradan 10 dakika geçmeden Zabıta Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek Düzce İtfaiye ekiplerinin de yardımı ile köpeği metruk binadan kurtardılar.

Dün yine sabahın 7’si. Bankta yatan bir kadın gördüm. Yanından 10’larca kişi geçti ve birisi çıkarıp bir yerleri aramadı. Yine aklıma Muhsin Ağabey geldi. Durumu kendisine anlattım.

Muhsin Ağabey “Arkadaşlar henüz mesaiye başlamadılar ama ben geleceğim” dedi. Aradan 5 dakika geçmeden mesai mefhumu gözetmeyen Zabıta Müdürü Muhsin Ağabey yaşlı kadının uyuduğu bankın yanına geldi.

Kadını kaldırdı, halini hatırını sordu.   Sonra bir çorbacıya götürdü, çorbasını ısmarladı ve evini bulmak için harekete geçti.

Bütün bunlar aslında yapılması gereken insani vazifeler. Ancak nüans çok uzakta değil.

“Henüz arkadaşlar mesaiye başlamamıştır” diyen ancak kendisini olay yerine gelen bir zabıta müdüründen bahsediyoruz.

Esnafa ceza kesmek yerine konuşmayı tercih eden. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözünün ince mesajı doğrultusunda hareket eden biz zabıta müdüründen bahsediyoruz.

Düzce Belediyesi ve diğer kamu kurum  ve kuruluşlarında ki bazı il müdürlerinin de aynı titizlik ve hassasiyet içinde olmalarını bekliyoruz.

Siz müdürsünüz. Sizin mesainiz yok. Çünkü insanların size ve ekiplerinize ihtiyaçları var.

Muhsin Ağabey. Sana da teşekkür ederim. Sabahın 7’sinde telefonumu açıp o köpeği ve o yaşlı teyzeyi kurtardığın için. Allah senden ve ekiplerinden razı olsun.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar