TEŞEKKÜRLER SUAT ABİ

  • 14.03.2013 00:00

           Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 16 Şubat-07 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya Kemerde 2013 Kış Kampı düzenlendi. Türkiye’nin her yerinden ve KKTC den 17-24 yaş arası gençlerin katılımıyla gerçekleşen kampta sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal birçok etkinliğe yer verildi.

        Düzce’yi temsilen Nurşah Hayat arkadaşımla birlikte kampa katıldık. Toplanma merkezimiz olan Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde, Kocaeli ve Sakarya’dan gelen arkadaşlarımızla tanıştık ve Antalya yolculuğu başladı. Otobüste yolculuk esnasında yeni arkadaşlıklar edindik. Antalya’ya gittiğimizde aynı odada kalmaya dair sözler bile verdik. Güle oynaya vardık Antalya’ya. İlk etkinliğimiz Suat abimizin de katılımıyla Düzlerçamı mesire alanında, 2013 Antalya Kış Kampı Pikniği oldu. Yaklaşık 2 bin genç kaynaştı. Voleybol oynadık, dans ettik, ipler atlandı. Acıkanlar sucuk ekmek yedi. Akşam saatlerinde Kemer Grand Haber Otele ulaştık. Yolculuk ettiğimiz Kocaeli grubuyla aynı odada kalmak istedik ama izin vermediler. Bir bildiğimiz var dediler. Oda arkadaşımın biri Uşaklı diğeri Giresunluydu. Hepimiz farklıydık. İllerimiz farklıydı, kültürlerimiz farklıydı ama odamız aynıydı. Etkinliklerimiz çok yoğundu. Enerjimizi sporla attık. Dedikodu yapmaya da vakit bulamadık. Ebru yaptık. Herkesin rengi farklıydı. Farklı renkleri sevdik. Bazen renkler aynı, tonlar farklıydı. Tonları sevdik. Karadenizli arkadaşım çayda çıra oynadı, doğulu arkadaşım horon tepti. Aynı dille voleybol oynadık. Aynı dille dans ettik. Aynı masada yemek yedik. Televizyon izlemeye de vakit bulamadık. Gerek de duymadık. Arkadaşlık, dostluk, sevgi, televizyon daha sıcak geldi. Beş gün temiz kaldı beyinlerimiz. Beş gün bize ulaşamadı bizi birbirimize düşman eden ideolojik oyunlar. Ben Mardinli arkadaşımı çok sevdim. Muşlu arkadaşımda beni çok sevdi.

       Cehaleti sanatla, sporla yendik. Teşekkürler Suat abi…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar