Akçakoca’da Mavi Bayrak’lı plaj sayısı 2’ye düştü

Geçtiğimiz yıl Karadeniz'in incisi Akçakoca'da Akevler, Çuhalı ve Kale plajları, temiz deniziyle Mavi Bayrak ödülünü kazanmıştı. Ancak bu yıl, Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin kararıyla Akçakoca'da geçtiğimiz yıl 3 olan Mavi Bayraklı Plaj sayısı bu yıl 2'ye düştü. "Mavi Bayrak" hakkını Ak Evler Aile Plajı kaybetti...

Akçakoca’da Mavi Bayrak’lı plaj sayısı 2’ye düştü
23.05.2021 - 12:27
9034

2020 yılında, Düzce'nin turistik beldesi Akçakoca'da Akevler, Çuhallı ve Kale plajları temiz deniziyle mavi bayrak almaya hak kazanmıştı.

3 plaj,  Deniz suyunun temizliği, çevre yönetimine verilen önem, engellilere yönelik verilen hizmet ve plajların donanımı gibi kriterleri başarıyla geçerek mavi bayrak ödülünü ha etmişti.

BU YIL O PLAJ LİSTEDE YOK

2021 yılının mavi bayraklı plajları önceki gün açıklandı. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi’nin verdiği oylarla belirlenen sonuçlara göre Akçakoca'da 3 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı 2 'ye düştü.

Batı Karadeniz’de küçük ama kocaman bir açık hava müzesi olan Akçakoca'yı özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar, günübirlik deniz keyfi için sıklıkla tercih ediyorlar. Geçen yıl bölgede Kale Plajı, Çuhallı Aile Plajı ve Ak Evler Aile Plajı Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştı. Bu üç plajın varlığı şehirdeki turizm açısından da oldukça önem arz ediyordu. Anca bu yıl Ak Evler Aile Plajı listede kendine yer bulamadı ve böylelikle kentte Mavi Bayrak sayısı ikiye düştü.


Editör: N. Cingirt