Tepeye kurulan salıncak ilgi odağı oldu!

Tepeye kurulan salıncak ilgi odağı oldu!
28.06.2021 - 00:07
Kaynak: Haber Merkezi
9101

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Eğrelti Yaylası’nda yayla sakinlerinin kurduğu dev salıncak turistlerin büyük ilgisini çekiyor. 5 metre yüksekliğinde 2.5 metre genişliğinde yaylanın en tepesine kurulan Dev salıncakta fotoğraf çektirmek isteyen yüzlerce turist yaylaya akın ediyor. 


  Düzce Valiliği tarafından Düzce’de 2021 yılının turizm yılı ilan edilmesinin ardından turistik alanların tanımı yapılmaya devam ediliyor.

Turizm yılına destek vermek amacı ile Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan bin 360 metredeki Eğrelti Yaylası’nın sakinleri yaylanın en üst tepesine dev salıncak yaptı.

Salıncağın sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından onlarca yerli ve yabancı turist Eğrelti Yaylası’na giderek, dev salıncakla sallanmaya başladı. Şehir merkezindeki hava sıcaklıklarının 7 derece altında hava sıcaklığının ölçüldüğü yaylada ki salıncağı sosyal medyada görerek gelen Ankara, Bursa, Konya ve İzmir’den gelen arkadaş grubu yaylaya hayran kaldı. Yayla turu yaptıklarını belirten Sinan Coşkun, Düzce’nin doğasının muhteşem olduğunu belirtti.

Coşkun, “ Uzun süredir merak ediyorduk buraları. Buraya ilk defa geldim. Hava çok güzel. Yaylalar aşırı güzel. Arkamda gördüğünüz salıncağı görünce de bu yaylaya uğrayalım dedik. Yayla sakinleri salıncağı manzaraya karşı güzel bir şekilde koymuşlar. Dikkat çektiği için durduk. Gerçekten Düzce’nin muhteşem doğasını yeşilliğini bir kez daha hissettik. Düzceliler bu konuda gerçekten çok şanslı” şeklinde konuştu. 


  Dev salıncağın bulunduğu Eğrelti yaylasına ulaşmak isteyen vatandaşların, Fenerbahçe’nin tesislerinin bulunduğu Topuk Yaylası’ndan sonra 7 kilometre orman yolundan ilerlemesi gerekiyor. Eğrelti Yaylası’na ulaştıktan sonra vatandaşlar yaklaşık 100 metre yürüdükten sonra dev salıncağa ulaşabiliyor. 

HABER: E.BEKTAŞ


Editör: N. Cingirt