Halkın önünde eğilerek özür diledi

Kuzey Kore’de 23 katlı bir binanın çökmesinin ardından facia alanına giden bir bakanlık yetkilisi, halkın önünde eğilerek özür diledi

Halkın önünde eğilerek özür diledi
18.05.2014 - 14:38
1235

 Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da 23 katlı bir binanın geçtiğimiz günlerde çökmesinin ardından dün facia alanına giden bir bakanlık yetkilisi, halkın önünde eğilerek özür diledi. Türkiye’de ise Soma’da meydana gelen maden faciası sonrasında Başbakanlık görevlisi bir vatandaşı tekmelemişti. 


Kuzey Kore’nin resmi medya organları tarafından bugün yayımlanan haberlerde, başkent Pyongyang’da 23 katlı bir binanın 13 Mayıs’ta çöktüğü bildirildi. İki ayrı fotoğrafla birlikte yayımlanan haberlerde, çöken binada kaç kişinin hayatını kaybettiği ya da yaralandığıyla ilgili bilgiye yer verilmezken, “ilgili bakanlıktan bir yetkilinin ağır can kaybına yol açan büyük kaza nedeniyle halktan özür dilediği” kaydedildi.

Çin basınında yer alan haberlerde ise, binanın kalitesiz yapı malzemeleri nedeniyle çökmüş olabileceği tahminleri yapıldı.
Türkiye’de ise Soma’da meydana gelen kaza sonrası bölgeye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte olan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel bir vatandaşı yerde tekmelerken medyada yer alması büyük tepki çekmişti.