Baydemir’den boykot sinyali: ’’Hiçbir adaya oy vermek zorunda değiliz’’

Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuştu. Baydemir, Kürdler’in kendi sorunlarına çözüm bulmayacak hiçbir adaya oy vermek zorunda olmadığını söyledi. Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir bu açıklamayı ABD’de yaptı.

Baydemir’den boykot sinyali: ’’Hiçbir adaya oy vermek zorunda değiliz’’
23.05.2014 - 15:31
1452

  Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili  konuştu. Baydemir, Kürdler’in kendi sorunlarına çözüm bulmayacak hiçbir adaya oy vermek zorunda olmadığını söyledi. Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir bu açıklamayı ABD’de yaptı.


Cumhurbaşkanı adaylarının Kürd sorununa yaklaşımlarının Kürd seçmenler tarafından göz önünde bulundurulacağına inandığını söyledi.

Baydemir, BDP ve HDP’nin ortak bir aday çıkarmasını ve bu adayın yarışın en önemli aktörlerinden biri olmasını beklediğini kaydetti.

Hükümetle yürütülen barış sürecinin geldiği aşama konusunda umutlu olduğunu söyleyen Baydemir, “Bu umudun büyütülmesi” gerektiğini vurguladı.

’Kürdlerin özgürlük, statü talebi var ama Kürdlerin Türkiye’de yaşayan bütün halklarla birlikte yaşama talebi var’ diyen Baydemir, özgürlük, barış, yaşam taleplerinin eş olduğunu, birbirinden farklı olmadığını vurguladı.

BasNews Haber Merkezi