Aileler açlık grevinde

Çocuklarının PKK tarafından bırakılması için eylem yapan aileler iki günlük açlık grevine başladı. Aileler çocukları gelmediği takdirde ölüm orucuna başlayacaklarını belirttiler.

Aileler açlık grevinde
9.06.2014 - 12:48
1310

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aileler, çadırları söküldüğü için refüjün üzerinde eylemlerini sürdürüyorlardı. Ancak Lice'de yaşanan olaylar nedeniyle eylemlerine bir günlük ara veren aileler bu sabah geldiklerinde refüjün üzerindeki çadırlarını bulamadılar.

Belediyenin karşısındaki çadırlar, kilimler, fotoğraflar ve aileleri destekleyenlerin gönderdikleri çiçeklere zabıtalar tarafından el konuldu. Buna rağmen aileler refüjün üzerindeki çimlere oturarak eylemlerini sürdürüyorlar.

Açlık grevi

Aileler eylemlerini bugün açlık grevine dönüştürdüler. İki günlük açlık grevi yapacak olan aileler çocuklarının dönmelerini bekleyecekler. Eğer bu süre içerisinde çocukları dönmezse eylemlerini ölüm orucuna dönüştürecekler. 

Kaynak: Al Jazeera Türk

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar