Mustafa Akyolun yeni adresi belli oldu

Hükümete yönelik eleştirel yazılarıyla dikkat çeken Mustafa Akyolun Star gazetesinden sonra yazacağı yeni adres belli oldu

Mustafa Akyolun yeni adresi belli oldu
1.07.2014 - 01:45
1512

 Hükümete yönelik eleştirel yazılarıyla dikkat çeken Mustafa Akyol'un Star gazetesinden sonra yazacağı yeni adres belli oldu

Star gazetesiyle yolları ayrılan gazeteci yazar Mustafa Akyol'un yeni adresi belli oldu. Son dönemin yükselen trendi olan İnternet Medyası'na transfer olan Akyol internethaber.com ve gazeteciler.com'da yazacak.

Son zamanlarda hükümete yönelik eleştirel yazılarıyla dikkat çeken Mustafa Akyol uluslararası medyada referans gösterilen isimler arasında yer alırken liberal fikirleriyle tanınıyor. Akyol ilk yazısıyla yarın internethaber.com ve gazeteciler.com okurlarıyla buluşacak.

MUSTAFA AKYOL KİMDİR?

Mustafa Akyol (1972, Ankara), Türk gazeteci ve yazar.

Lise öğrenimini TED Ankara Koleji, Nişantaşı Anadolu Lisesi ve Özel Tercüman Lisesi'nde tamamladı. 1996'da Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Atatürk Enstitüsü’nde Kürt Sorununun Kökeni konulu master tezi hazırladı. 2006 yılında bu tezi genişleterek Kürt Sorununu Yeniden Düşünmek: Yanlış Giden Neydi? Bundan Sonra Nereye? adında bir kitap çıkardı.Bu kitabından dolayı pek çok yazardan olumlu tepkiler aldı.

Bir dönem ABD'de Akıllı tasarım teorisi (İngilizce: Intelligent design) hareketinin öncülüğünü yürüten Discovery Institute adlı kuruluşta din ve bilim ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı. 2005 yılında Kansas Eyaleti Eğitim Bakanlığı'nda eğitim müfredatı değişikliği tasarısı konusunda bilirkişi olarak dinlendi.

Türkiye, İslam dünyası, İslam ve modernite; Kürt sorunu; bilim, din ve ateizm; din, devlet ve laiklik gibi konularda yazılar yazan Akyol'un İngilizce makaleleri, The Washington Post, The Wall Street Journal, International Herald Tribune gibi gazete ve dergilerinde yayınlanmaktadır. Turkish Daily News gazetesi editörlüğü de yapan Akyol'un çeşitli konular üzerine kaleme aldığı Türkçe makaleleri Radikal, Referans ve Zaman gibi gazetelerde yayınlanmıştır.

Daha önce Star gazetesinde yazan Mustafa Akyol halen Hürriyet Daily News gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Akyol ayrıca Fatih Üniversitesi'nde ders vermektedir. Gazeteci yazar Taha Akyol'un oğludur.