Bekaroğlu: Sağcı diyenin alnını karışlarım

"Parti sağa kayıyor" eleştirilerinin gündeme geldiği CHP Kurultayında, partiye yeni katılan isimlerden eski Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bekaroğlu, "Bana sağcı diyenin alnını karışlarım" dedi.

Bekaroğlu: Sağcı diyenin alnını karışlarım
5.09.2014 - 17:14
1707

"Parti sağa kayıyor" eleştirilerinin gündeme geldiği CHP Kurultayı'nda, partiye yeni katılan isimlerden eski Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bekaroğlu, "Bana sağcı diyenin alnını karışlarım" dedi.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine partiye katılan eski Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu da CHP'nin 18. Kurultayı'nda salondaki yerini aldı. Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listesinde yer vermesi beklenen Bekaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP içinden gelen "Parti sağa kayıyor" eleştirilerini değerlendiren Bekaroğlu, "Bana sağcı diyenin alnını karışlarım" dedi.

"Evrensel olarak sağ, güçlüden, statükodan yanadır. Türkiye'de sağ yanlış algılanıyor. Sol da dinsizlik gibi algılanıyor. Bu Türkiye'nin başına gelmiş en büyük beladır. Ben emekten yana, ötekinin hakkını savunan bir insanım. Ben mazlumun da, zalimin de kimliğini ayırmadım. Eğer CHP de bana bir kürsü açarsa buna burada devam ederim."

CHP'de yeni bir dönem başladığını da belirten Bekaroğlu, "Bu dönemde ben de siyaset yapacağım, partinin değişik konularla ilgili proje üretmesine katkı sağlayacağım" diye konuştu.

Kaynak: Al Jazeera