IŞİD militanları Kobani’deki yıkımı görüntüledi

Suriye’nin kuzeyindeki Kürt kenti Kobani’de, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarıyla YPG güçleri arasındaki çatışmalar aralıksız sürüyor. Geride kalan iki ayda, hem IŞİD’in saldırıları hem de ABD öncülüğündeki koalisyonun hava saldırıları kenti yerle bir etti. Yıkımın büyüklüğü, IŞİD militanlarının yayımladığı bir videoyla gün yüzüne çıktı.

IŞİD militanları Kobani’deki yıkımı görüntüledi
5.11.2014 - 17:52
1644

 

 Suriye’nin kuzeyindeki Kürt kenti Kobani’de, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarıyla YPG güçleri arasındaki çatışmalar aralıksız sürüyor.

Geride kalan iki ayda, hem IŞİD’in saldırıları hem de ABD öncülüğündeki koalisyonun hava saldırıları kenti yerle bir etti. Yıkımın büyüklüğü, IŞİD militanlarının yayımladığı bir videoyla gün yüzüne çıktı.

Örgüt tarafından internette yayımlanan videonun başında görünen militan, “Burası Kobani ve kim burayı terk edeceğimizi düşünüyorsa yanılıyor, Allah’ın izniyle terk etmeyeceğiz” diyor.

Associated Press haber ajansına göre, uzmanlar tarafından incelenerek doğruluğu ispatlanan görüntülerin ne zaman kaydedildiği bilinmiyor. Kobani’deki IŞİD hedeflerine yönelik son hava saldırısıysa pazartesi günü gerçekleştirildi.