Cumhurbaşkanı Erdoğana hakaret iddiasıyla tutuklanan liseliye tahliye

Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanan M.E.A tahliye edildi

 Cumhurbaşkanı Erdoğana hakaret iddiasıyla tutuklanan liseliye tahliye
26.12.2014 - 12:19
2319

 Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. yapılan itiraz sonucu tahliye edildi.

'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten tutuklanan M.E.A tahliye edildi. 

M.E.A., Gedavet Parkı’nda Kubilay anması için toplandıklarında okuduğu basın açıklamasında yer alan sözlerle ilgili “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmekle” suçlanmıştı.

M.E.A.’nın, açıklamada “Son olarak halkçı liseliler olarak şunu söylüyoruz, yolsuzluğun, rüşvetin, hırsızlığın başı olarak Erdoğan’ı bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak değil, kaçak sarayın hırsız sahibi olarak görüyoruz” dediği ileri sürülmüştü.

Adalet Bakanı: Tutuksuz yargılanma esastır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.’nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına ilişkin yargıya müdahale edemeyeceğini belirtti ancak “Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır” ifadesini kullanmıştı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 16 yaşındaki lise öğrencisinin Erdoğan'a hakaretten tutuklanmasıyla ilgili "Kim olursa olsun, saygı göstermeli" demişti.

Kılıçdaroğlu: İşte yeni Türkiye'deki hukuk

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.'nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabından "Hırsız dedi diye 16 yaşındaki evladımız tutuklanırken, asıl suçluların çaldıkları faiziyle geri veriliyor. İşte Yeni Türkiye'deki hukuk!" mesajını paylaştı.

Anne Gök: Terörist gibi okuldan alındı

M.E.A.’nın annesi Nazmiye Gök, “Çocuğum hırsızlık yapmadı. Yüz kızartıcı suçu yok. Eli silahlı terörist gibi okuldan alıp götürdüler” diye isyan etmişti. Oğlunun okul dışındaki zamanlarında kitap okuyup amatör olarak futbol oynadığını anlatan Gök, “Hareketli ve cesurdur, ama kendisine güvenirim. Hiçbir kötü alışkanlığı yoktur” diye konuşmuştu.