Soylu: Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğanın kızı Sümeyye Erdoğanın AK Partiden aday olmasını değerlendirdi, "Aday olursa hoş olur" dedi.

Soylu: Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur
2.01.2015 - 17:59
1862

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın AK Parti'den aday olmasını değerlendirdi, "Aday olursa hoş olur" dedi.

 AK Parti'nin 2015 seçim hazırlıklarına ilişkin konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın milletvekili adaylığını değerlendirdi. Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Soylu, "Siyaset gen işidir. Babadan, ailesinden insana iletilebilir. Bu yetenek ve dönemi iyi temsil etmek meselesidir. Cumhurbaşkanımız yürütmenin başı ise aktif siyasetin içerisindedir. Sümeyye Erdoğan aday olursa hoş olur." dedi.

2015 genel seçimlerinde AK Parti'nin oy oranının artacağını savunan Soylu şunları söyledi:

"Türkiye 1960'dan sonra en yüksek oy oranını görecek önümüzdeki seçimlerde. Yüzde 50'nin üzerine çıkacak, yüzde 53'lerde kendisini bulabilen bir oy oranını bulacak. Kamuoyu anketleri 2-3 puan altı ve üstünde. Bir iddiam daha var. Örneğin muhalefet liderlerinden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını görünce bir daha CHP Genel Merkezi'ne gidemeyecek. Arası en açık seçimlerden biri olacak siyasi tarihimizin. Yüzde 28-30 bandında bir fark olacak. Bunu millet söylüyor, ben söylemiyorum." 
Kaynak: DHA