BİLET KALMADI - Türkiye O Kürt’ü bekliyor

“İranın Bob Dylanı” olarak bilinen dünyaca ünlü Kürt sanatçı Mohsen Namjoo (Muhsin Namjo) ilk defa geleceği Türkiye’de büyük ilgi görüyor.

BİLET KALMADI - Türkiye O Kürt’ü bekliyor
25.01.2015 - 01:04
1918

  “İran'ın Bob Dylan'ı” olarak bilinen dünyaca ünlü Kürt sanatçı Mohsen Namjoo (Muhsin Namjo) ilk defa geleceği Türkiye’de büyük ilgi görüyor. Genç yaşına karşın efsanevi sanatçı olarak anılmaya başlayan Namjoo’nun Ankara’da ve İstanbul’da vereceği konserin biletleri tükendi.

Amerika’da yaşayan İranlı sanatçı Mohsen Namjoo “Avea Sıradışı Müzik Konserleri” kapsamında Türkiye’ye geliyor. Namjoo 28 Ocak’ta Türkiye’nin başkenti Ankara’da ATO Congresium’da, 30 Ocak’ta ise İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda konser verecek.

Büyük ilgi uyandıran konserlerin biletlerinin tükendiği bildirildi.

Namjoo’nun konserlerine iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda tanınmış kişinin gitmesi bekleniyor.

Söz yazarı, şarkıcı, müzik eğitmeni ve setar çalgıcısı olan Kürt sanatçı Namjoo, 1976 doğumlu. Dünya çapında çok geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Namjoo Türkiye’de “Ey Saraben” şarkısıyla tanınıyor.

Mohsen Namjoo, New York Times tarafından “İran’ın Bob Dylan’ı” olarak gösterilmişti. Namjoo, bugünün gençliği adına konuşan, onların ruhuna dokunan ve ileriyi gören bir sanatçı olarak tanımlanıyor.

Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerini müziğe uyarlamaya kalkıştığı için İran’da Namjoo hakkında dava açılmış ve 5 yıl hapis cezası verilmişti.