Özgecan Aslan: Tecavüze uğradı, öldürüldü, cesedi yakıldı

Mersinin Tarsus ilçesinde üç gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslanın öldürüldüğü, cesedinin de yakıldığı ortaya çıktı.

Özgecan Aslan: Tecavüze uğradı, öldürüldü, cesedi yakıldı
14.02.2015 - 10:33
4270

 Mersin'in Tarsus ilçesinde üç gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürüldüğü, cesedinin de yakıldığı ortaya çıktı.

Tarsus’ta bulunan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde okuyan 1. sınıf öğrencisi Özgecan Aslan (20) üç gün önce Tarsus’ta Adana Caddesi üzerinde bulunan AVM’nin önünde, Mersin’e gitmek üzere toplu taşıma aracına bindi. O esnada seferde olmadığı hâlde genç kızı aracına alan şoför Ahmet Suphi A., ona tecavüz etmek istedi.

Direndi

Şoför, tecavüz etmeye kalkıştığı Özgecan Asaln'ı, direnmesi üzerine boğazını keserek öldürdü. Ardından babasını ve bir yakınını çağırıp cesedi ormanlık alanda yaktı. Dönüşte jandarma kontrolüne takılan şoför, araçta görülen kanı "İki yolcu kavga etti, birinin burnu kanadı" diye açıkladı. Şoför ve yanındakiler serbest bırakılırken, ertesi gün kayıp ihbarı ve genç kızın cesedinin bulunması üzerine söz konusu minibüs şoförü aranmaya başlandı. Şoför yakalanamazken, gözaltına alınan babası ve yakını olayı itiraf etti.

Halk saldırdı

Firari Ahmet Suphi A., Mersin İl Jandarma İstihbarat Ekibi, Tarsus Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Güçlerince yapılan sıkı takip sonucunda, Tarsus Fevzi Çakmak Mahallesinde yakalandı. Ahmet Suphi A.(26) ile olay sonrasında gözaltına alınan baba Necmettin A. (50) ve zanlının arkadaşı Fatih G. (20), Jandarma ve Emniyet Güçleri’nin sıkı önlemleri altında Tarsus 70. Yıl Devlet ve Tarsus Devlet Hastanesi ek binasına götürülerek sağlık kontrolünden geçirildiler.

Sanıkların sağlık kontrolüne getirilmesi esnasında acil serviste bulunan bazı hasta yakınları şahıslara küfür ederek, fiili müdahalede bulunmak istediler. Kısa süreli arbedenin yaşandığı olay esnasında Emniyet Güçleri şahısları hızlı şekilde araca bindirerek nezarete götürdüler.