Eşini bıçaklayıp cesedini parçaladı

İstanbul Üsküdarda karısını bıçakladıktan sonra cesedini parçalara ayırdığını itiraf eden Tahir K, polis tarafından gözaltına alındı. 43 yaşındaki kocanın şizofreni hastası olduğu iddia ediliyor.

Eşini bıçaklayıp cesedini parçaladı
18.02.2015 - 21:51
10643

İstanbul Üsküdar'da karısını bıçakladıktan sonra cesedini parçalara ayırdığını itiraf eden Tahir K, polis tarafından gözaltına alındı. 43 yaşındaki kocanın şizofreni hastası olduğu iddia ediliyor.

 Çengelköy Mahallesi Ordu Caddesi Sümer Sokak'ta oturan 43 yaşındaki Tahir K, Çarşamba günü polise giderek, 42 yaşındaki eşi Kübra K'nin kaybolduğu söyledi. 

Polis merkezine gelen Tahir K'nin ağabeyi, yetkililere, kardeşinin ruhsal sorunları olduğunu ve zaman zaman bu tür şikayetlerde bulunduğunu anlatarak, kardeşini eve götürdü. Evin banyosunda kan izleri gören ağabey, kardeşiyle tekrar polis merkezine gitti.

Olayı anlatan Tahir K, 16 Şubat Pazartesi akşamı evde çay içerken kontrolünü kaybettiğini ve mutfaktan aldığı bıçakla eşini öldürdüğünü itiraf etti. Eşini parçalara ayırdığını ifade eden Tahir K, daha sonra pazar arabasıyla parçaları çöpe attığını söyledi.

Bunun üzerine polis ekipleri, Tahir K. cesedin yerini tam olarak belirtemediği için Çengelköy'de geniş çaplı arama başlattı. 

Aramalar sonucunda Kübra K'nın cesedi, bir polis memurunun dikkati sonucu çöp konteynerinde bulundu. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından ceset, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Gözaltına alınan Tahir K. ise Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

17 yıllık evlik olan Tahir K'nin 11 yıldır şizofren tedavisi gördüğü ve 4 yıl önce malulen emekli olduğu öğrenildi. 

Kaynak: Anadolu Ajansı