VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDULAR

VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDULAR
16.06.2021 - 05:40
7225

Türkiye’de doğa güzellikler denilince ilk akla gelen bölgelerin başında Karadeniz Bölgesi geliyor. Karadeniz bölgesinde yer alan ancak sahip olduğu doğa harikalarını yeteri kadar tanıtamayan Düzce’nin, Karadeniz’in incisi Akçakoca’sı, sahip olduğu yeşil örtü, yaylaları, mağaraları, şelaleleri ve gölleri görülmeye değer alanları oluşturuyor. Düzce’nin doğal güzellikleri ziyaretçilerine eşsiz bir doğal ziyafet sunmak için bekliyor.

Düzce’nin doğa harikası yerlerinin yeterince tanıtılmadığı tartışılmaz bir gerçek, bu güzellikleri görmek için özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler gelse de daha çok yerel halk piknik yapmak için kullanıyor.

 Bu doğal güzelliklerin kirletilmemesi ise her şeyin üstünde geliyor. Ziyarete gelenler ve piknik alanı olarak kullanan vatandaşlardan tek istenen ise çevrenin temiz tutulması. Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü, bu alanları ziyaret edenlere çeşitli imkanlar sunarken, çöp konteynırları ve çöp kutuları konularak vatandaşların çevreyi kirletmesinin önüne geçilmek isteniyor. Çöplerin toplanılmasının, daha sonra gelecek ziyaretçilerin temiz bir çevre ile karşılaşmasını sağlamak adına önem veriliyor.

Bu bağlamda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü vatandaşlara sosyal medyadan seslenerek, “Yeşilin tüm tonlarını barındıran, dereleri tertemiz akan, çimenleri kekik kokan yaylalarımız, gezelim, görelim ama kirletmeyelim” şeklinde çağrıda bulunuyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Rant değil belediye yararı

Rant değil belediye yararı

  • 16.11.2022

Resmi İlanlar