Başbakanımız Düzce’de…

  • 16.04.2016 00:00

 Değerli okuyucularım biliyorsunuz ki bugün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu Düzce’miz de olacaktır. Düzce’de uzun süre önce tamamlanan yatırımların resmi açılışı yapılmamıştı. Resmi açılışların gerçekleştirilmesi için AK Parti İl başkanlığı Başbakan Davutoğlu’nu Düzce’ye davet etti. Davete sıcak bakan Başbakan Davutoğlu, bugün kurmaylarıyla Türkiye Cumhuriyetinin en genç kentini ziyaret etmiş olacak.

Bugün saat 14’de Düzce’ye gelecek olan Davutoğlu Anıtpark’ta halka hitap edecek ve Düzcelilere eminim birçok iyi haber verecektir.Ardından Davutoğlu ile birlikte  Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’da toplu açılış programına katılacak.

Ben de hazır Başbakanımız kentimize geldiği için kendisine Düzceli gençlerin ve vatandaşların zihinlerin de olan bazı isteklerimizi yazmak istiyorum. Hatta çok şey istemeyeceğim beraberinde gelen Bakan büyüklerimizin faaliyetleri çerçevesin de olacaktır isteyeceklerim.

Bir öğretmen olarak şunu söylemek istiyorum. Türkiye Cumhuriyetin de en sık değiştirilen Bakanın Milli Eğitim Bakanı olduğunu herkes bilmektedir. Ancak AK Parti hükümeti ile birlikte bu istatistik de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamaktadır ve bu da beni mutlu etmektedir. Sayın Bakanın başarılı çalışmalarına ilaveten, Düzce de ki tüm okulların kütüphanelerine kitap desteği istiyorum. 100 Temel Eser kapsamında değerlendirilen kitaplar başta olmak üzere okullarımızın kitap eksikliklerinin tamamlanmasını diliyorum. Sayın Başbakanın ve Sayın Bakanın bu konuda yetkililere talimat vereceğine inancım tamdır.

Sağlık Bakanımız Düzce’ye geldiğinde tabi ki her birey gibi bende hastane için kendisine teşekkür etmek istiyorum. Ancak kendisine eski hastane yani Muncurlu köyünde bulunan binayı değerlendirmeye alırken, Düzce de ki genç bireylerin sosyal hayata hazırlanması ve bölgede ki tüm gençlerin faaliyetlerinin sağlanabileceği bir ortam yaratılmasını isterim. Bunun yanında sadece gençlerin değil tüm yaşta ki insanların da faal olarak kullanabileceği Bölge Rehabilitasyon Merkezi olarak kullanılmasının da önü açılabilir. Batı Karadeniz Bölgesine hizmet edebilecek kadar güzel bir kampüs olacağına inancım yüksektir.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kılıç, Türkiye’nin tüm bölgelerinde ki stadyum ve spor salonu çalışmalarının mimarlarından biridir. Eskişehir, Samsun, Sivas, Antalya gibi birçok şehir de yeni stadyumlar hazır hale gelmiş ve gençliğin hizmetine açılmıştır. Düzce de durum nedir? Bizim ne zaman modern bir stadyuma, modern bir spor salonuna sahip olacağımızı tüm gençlik adına sormak istiyorum. Kalıcı konutlar bölgesine giden bağlantı yolu üzerinde çalışma yapılacağı söyleniyordu. Düzce’mize gelen, Sayın Bakanın bu işlemleri hızlandıracak sihirli sözcüklerin ağzından çıkmasını diliyorum. O sözcükler ‘’Düzce’ye kısa sürede stadyumu kazandıracağız’’dır. Başbakanımızın bu konuda Düzceli sporseverlere müjdesini Anıtpark’ta bekliyor olacağız.

Orman ve Su İşleri Bakanımız sık sık Düzce’ye gelerek aslında bize ne kadar değer verdiğini göstermektedir. Onun da doğal güzelliklerimizin tahribata uğramadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli olarak Ekolojik Turizm adına Düzce’mizi marka şehir yapmak için Düzcede ki bürokratlarına bir talimat vereceğine olan inancım çok yüksektir.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Mardin Valiliği döneminden beri sıkı bir takipçisiyim. Çalışma arkadaşlarının içerisinden başarılı olanları, Devletimiz adına çalışmaları için atamalar yaptığını da takip ediyorum. Düzce’mizin de uzun yıllardır en sık vali değiştiren kentler arasında ilk sıralar da olduğunu bilmekteyiz. Ancak Sayın Bakandan, Valimizin görev süresinin katlanarak artmasını dileyenlerin başındayım. Düzce’miz Vali kadrosunda istikrar sağladığı an başarılı çalışmaların katlanacağı bir şehir olarak ortaya çıkacaktır.

Sayın Başbakanım biliyorum ki, siz Düzce’ye değer veriyorsunuz. Düzce de yapacağınız açılışların hemen akabinde Düzce için ‘’Durmak Yok Yola Devam’’ demenizi sabırsızlıkla bekliyor ve Düzce’nin eksikliklerinin tamamlanması için çalışmalara başlanması emrini vermenizi bekliyorum. Allah her daim arkanızda olsun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.