Düzcespor Markası neler başaracak?

  • 11.07.2016 00:00

 Bildiğiniz üzere futbol sadece bir spor değil şehirlerin tanıtımı açısından da tanıtımları açısından da çok önemli bir yer kaplamaktadır. Son yıllarda ciddi bir şekilde ortaya çıkan reklam zenginliği açısından futbol şehirlere çılgın manada katkı sağlamaktadır. Bu reklam ağından gerekli olan payımızı alabilmek adına çalışmalar ve projeler üretebilecek kadrolara ihtiyacımız var. Bunların başında yönetimler ve idareciler gelmektedir. Doğru projeler ile bir şehrin vizyonu her daim ileriye gidecektir.

Düzcemiz 1999 yılında meydana gelen depremden itibaren çok zor dönemler geçirmiş ve şehrin sosyo psikolojik olarak zayıf kaldığıda bilinmektedir. Sosyo psikolojik ve sosyal kültürel olarak bir kentin gelişebilmesi adına siyasi ve bürokratik çevrelerin kullandığı en önemli araç spordur. Düzce'de spor denince akla gelen tek şey belki de en önemli şey Düzcespor dur. Başarılı vizyon sahibi takımların her zaman kentlerinde çıtayı yükseltdikleri malumunuzdur. Bu sene Düzcespor denilince de vizyonu yukarıya çıkartmış ve bunun için çalışan değerli bir ekiple karşı karşıyayız. Bu enerjiyi ve bu sinerjiyi değerlendirmek gerekmektedir. Ancak değerlendirme yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Önceliklerimiz neler olmalı? Bu sene şampiyon olup bir üst lige çıkıp gelecek sene tekrardan düşmek mi? Gelecek sene şampiyon olup uzun yıllar üst liglerde barınabilmek için ihtiyaç olan altyapi ve üst yapının tam manasıyla hazır hale getirilmiş bir takima mı ihtiyacımız var? İste bu noktada akıllı ve mantıklı düşünmek ve sonucunda şehrimize ne gibi katkıları olacağını düşünmek gerekiyor.  Bunları düşünürken sabırlı bir taraftar topluluğuna ve sağlam bir yönetime ihtiyacımız var. Tarafsız bir gözle baktığımız taktirde yönetim kendi üzerine düşen görevleri yerine getirebilmek için ellerinden gelen çabayı göstermektedir. Taraftarlarımız maçlar başladıktan sonra başarılı veya başarısız olsa dahi takımın arkasında durarak gelecek senelerde başarılı olabilmesi adına destek olmak zorundadır. Eğer yönetim ve taraftar ikilisini bir de araya getirerek uyumlu bir birliktelik sağlayabilirsek değil Düzce içerisinde bölgede Düzcespor ismini sık sık ve güzel noktaları duyabiliriz. Buda bir kentin tanıtımı açısından son derece önemlidir. 14 şehirde deplasman müsabakası oynayacak olan Düzcespor'un ismi her zaman güzel noktalarda olması gerekiyor. Ancak dediğim gibi beş yıllık plan için göreve gelmiş olan Yönetimi sabırlı bir şekilde takip etmek gerekmektedir.

Başarılı yönetimler ve başarılı futbol takımları yükseltebilmek için planlar yapanlardandir. Bugünü düşünen değil yarınları planlayan yönetimlerin yolu açık olur umarım. Futbol Takımımız oluştururken gösterilen ciddiyetin kurumsal imajımızı artırmak amacıyla yapılan çalışmalarda da görüyor olmak mutlu edici bir noktadır.

Son olarak teknik direktörümüz hakkında konuşulan diploması yetersiz kavramınıda esefle kınıyorum. Çünkü uzun yıllardır Türkiye futbol piyasasında görev yapmış antrenörlük yapmış bir futbol adamına bu eleştirilerin yapılmasını anlayamıyorum. Hatta bu eleştirileri yapan kişilerin stoper nedir diye sorulduklarında cevap veremeyecek kadar futbol bilgisi olmamalarına rağmen bu eleştirileri yapmalarınin devam etmesi çok büyük bir saçmalıktır. Umarım hocamız gerekli cevabı sahada futbolcuları ile birlikte bu üç dört  kişiye verirler. Gelecek adına umutluyum umarım her şey bizim istediğimiz  gibi olacaktır. Mutlu bir hafta diliyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.