İklim Değişikliği Mesajı Dünyaya Akçakoca'dan Verilecek!

İklim Değişikliği Mesajı Dünyaya Akçakoca'dan Verilecek!
4.11.2021 - 08:54
Haber Merkezi
714

Batı Karadeniz Çevre Platformları temsilcileri, İskoçya’nın Glasgow kentinde Pazar günü başlayan ve 12 Kasım’a kadar devam edecek olan 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26), ya Akçakoca’dan mesaj verecek.

05 Kasım 2021 de Akçakoca’ da düzenlenecek olan Dünya için son şans olarak tanımlanan Küresel iklim zirvesi Cop 26 ya, ”Karadeniz Marmara Olmasın,” Panelinde buluşacak olan ekolojist ve çevrecilerin yer aldığı , Batı Karadeniz Çevre Platformları temsilcileri, Akçakoca da Yeşil Yaşam İnisiyatifi ve halk ile birlikte mesaj verecek.

Çevre Mühendisi Yeşil Yaşam İnisiyatifi Aktivisti Eylem Tuncaelli, FOÇEP-Foça Çevre ve Kültür Platformu Bahadır Doğutürk, ÇEHAV Av.Yakup Şekip Okumuşoğlu, Karadeniz Ereğli Çevre Platformu KERÇEP Endüstri Müh. Önder Öner ve Yeşil Gelecek Der. Bşk. Tiyatrocu-Oyuncu Bilgesu Yılmaz’ın katılacağı , 05 Kasım Cuma günü, Belediye Nikah salonunda yapılacak Panel de, Karadeniz’i kapsayan Çevre sorunları ele alınacak.

Akçakoca halkının duyarlı olacağı beklenilen bu etkinlikler sonrası, gelen ekolojistlere ve konuklara organizasyonu düzenleyen Yeşil Yaşam İnisiyastifi Aktivisti ve Haytap Düzce İl.Tem. Neşe Perihan Kulak ve arkadaşları tarafından çevre de ki güzellikler tanıtılacağı bir tur düzenlenecek.

Bir gün sonra yani 6 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 17.00 de ise,  Tüm Dünya halklarının katılacağı eş zamanlı ortak basın açıklaması eylemi TURÇEP adına Mehmet Toker’in katılımı ile Akçakoca ‘da gerçekleştirilecek.

 


Editör: N. Cingirt