Refik Atik: Karar sevindirici

Akçakoca Doğa Koruma Platformu tarafından açılan davada mahkeme tehlikeli ve tehlikesiz atık geri kazanım tesisi projesi için verilen “ÇED gerekli değildir” kararının iptal edilmesini değerlendiren Emek Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Refik Atik, Akçakoca’nın tehlikeli atık çöplüğü olmasının engellenmesi açısından sevinç duyduğumuz bir karardır.” Dedi.

Refik Atik: Karar sevindirici
22.09.2022 - 14:15
Haber Merkezi
13385

Akçakoca Doğa Koruma Platformu öncülüğünde açılan davada mahkeme Orbital Metal San. Ve Ticaret A.Ş’nin Ayazlı Mahallesi’nde yapmayı planladığı tehlikeli ve tehlikesiz atık geri kazanım tesisi projesi için verilen “ÇED gerekli değildir” kararının iptaline karar verdi.

AKÇAKOCA KİMSENİN ÇÖPLÜĞÜ DEĞİL

Geri dönüşüm tesisi projesine ilişkin süreci yakından takip eden Emek Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Refik Atik, “Kararın iptali Akçakoca’nın tehlikeli atık çöplüğü olmasının engellenmesi açısından sevinç duyduğumuz bir karardır. Ancak mahkemenin bu kararı her şeyin bittiği manasına gelmiyor. Yakın ilçeler Alaplı ve Ereğli’de olanları birlikte değerlendirdiğimizde mücadelenin asıl şimdi başladığını söylemek gerekir. Akçakoca’yı tehlikeli atık çöplüğü yapmak için iktidarın desteğiyle yeni girişimler yapılacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Mahkemenin bu kararından sonra Akçakoca halkının Akçakoca’nın çöplük yapılmak istenmesine karşı verilen mücadeleye daha fazla destek vermesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 


Editör: N. Cingirt