Fakıllı mağarası şifa dağıtıyor

Solunum yolu şikayetleri çeken hastalar Düzce Fakılı Mağarası’nda şifa arıyor. Uzmanlar ise, solunum yolu hastalığı bulunanlara halo terapi (tuz terapi) özelliğine sahip mağaralardan faydalanmalarını öneriyor.

Fakıllı mağarası şifa dağıtıyor
17.01.2024 - 08:00
Kaynak: Haber Merkezi
105

Düzce’nin önemli turizm değerlerinden olan Akçakoca Fakıllı Mağarası’na her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor. Yaklaşık 3 milyon yıllık tarihe sahip olduğu düşünülen mağaraya gezi amaçlı gelenlerin yanı sıra nefes darlığı, astım ve bronşit gibi hastalıklar için şifa arayarak gelen kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor.

UZMANLAR ÖNERİYOR

Uzmanlar, vatandaşların tercih ettiği Halo terapi (tuz terapi) olarak adlandırılan tedavi yöntemini öneriyor. Uzman isimler, Halo terapinin uygulanabilmesi, hastalara faydalı olabilmesi için ortam sıcaklığının 22-25 derece arasında olması gerektiğini belirtiyor.

HEKİMİNİZE DANIŞIN

Uzmanlar, Hastaların mutlaka hekimlerine danışarak hareket etmesi gerektiğinin altını çizerek, Açık yarası, yüksek tansiyonu, aktif kanaması, verem, tüberküloz ya da akut bir kalp hastalığı ve aktif enfeksiyonu olan kişilere bu tür tedavi kesinlikle uygulanmaması gerektiğini belirtiyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar