Düzceliler şikayetçi!

Düzce’de sayıları her geçen gün artmaya devam eden başıboş köpekler için Düzceliler çözüm bekliyor.

Düzceliler şikayetçi!
9.12.2023 - 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
198

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’nin de pek çok bölgesinde başıboş köpek sorunu yaşanmaya devam ediyor. Sayılarının çokluğu nedeniyle korkan vatandaşlar, çoğu zaman çocuklarını mecbur kalmadıkça sokağa çıkartmıyor.

OKULA GİDEN ÇOCUĞA SALDIRDILAR
Başıboş köpek sorununun en acı örneği geçtiğimiz günlerde yaşandı. 1 ay önce ailesi ile Sakarya'dan Ankara'ya taşınan Tunahan Yılmaz, Kafkas Ortaokulu'nun yanındaki boş arazide başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Mahalle sakinlerince kurtarılan Tunahan, ağır yaralandı. Sağlık ekiplerince Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Tunahan, yoğun bakımda tedaviye alındı.

DÜZCELİLER ŞİKAYETÇİ
Gazetemize ulaşarak sokak köpekleri hakkında şikayetlerini dile getiren bir vatandaş, "Kalıcı konutlardan size ulaşıyorum. Belediyeye yüzlerce kez yazdım aradım ama çözüm bulamadım. Bilgi ortaokulu civarı köpek sürüleri geziyor apartmanların bahçelerinde bütün gün yatan köpekleri yaşlı insanlar besliyor ve üremeye devam ediyorlar. Orta okul çocuğunu tek başına bakkala okula fırına gönderemiyorum. Haber yapsanız ne olur bir çare."
Düzceli vatandaşların yıllardır ortak sıkıntısı haline gelen bu sorunun ne zaman çözüme kavuşacağı ise merak ediliyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar