Kara lahana çorbası Düzcelilerin baş tacı..!

Karadenizliler, karalahana çorbasının dünya mutfağından otantik yemek tariflerinin yer aldığı bir internet sitesinde yayımlanan "dünyanın en kötü yemekleri" listesinde yedinci sırada gösterilmesi üzerine Düzceliler kara lahana çorbasına sahip çıktı.

Kara lahana çorbası Düzcelilerin baş tacı..!
16.12.2023 - 15:48
Güncelleme 16.12.2023 - 15:50
Kaynak: Haber Merkezi
128

Dünya mutfaklarıyla ilgili yayınlanan dünyanın en kötü yemekleri listesinde Düzce’de çok sevilen lahana çorbası yemeği de yer aldı. Düzceliler, yapılan listenin tamamen yanlış olduğunu kara lahana çorbasının sofraların baş tacı olduğunu belirtti.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da gastronomi dünyasının en prestijli platformlarından Taste Atlas, dünya mutfağına ilişkin önemli yayınlarını sırasıyla yayınlıyor. Atlas son olarak, dünyanın en kötü yemeklerini seçti. En kötü 100 yemeğin seçildiği listede Türkiye de yer aldı.

 

KARA LAHANA ÇORBASI 7'Cİ OLDU

Düzcelilerin ve özellikle Ordu’dan göç edenlerin vazgeçilmez tatlarından olan kara lahana çorbası en kötü 7'nci yemek seçildi. Liste, yayınlanmasından sonra sosyal medyada gündem olurken Karadenizlilerin tepkisini çekti.

 

Kara lahana çorbasının en kötü yemekler listesinde yer almasının ardından bizde Düzcelilere konu hakkındaki düşüncelerini sorduk. Oxijen Mikrofonuna konuşan Düzceliler, Karalahana çorbasının listede yer almasını doğru bulmadıklarını belirterek, ‘‘Kara lahana çorbasının bu listede olması anlamsız. Bizim damak zevkimiz onlara geçmemiş demek ki.’’ diyerek kara lahana çorbasını sevdiklerini belirttiler.

 

 

‘‘O BİZİM BAŞ TACIMIZ’’

Ordu’dan Düzce’ye göç eden bir vatandaş, Bizim hayatımızdaki en önemli yemek lahana çorbası. Bahçemizde tamamen lahana ekili. O listeyi yapanlar yanlış demiş. Birinci yemek olması gerekirdi. Organik, mide dostu, faydaları say say bitmez. Bu çorbayı yiyen adam kolay kolay doktora gitmez. Lahana çorbası bizim birinci yemeğimizdir’’ dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar