Düzcelileri burada ağırlamak istiyoruz

Çilimli Belediyesi Başkanı Muhsin Yavuz, yeni faaliyete geçen Çilimli Millet Bahçesi’ni tanıttı.. Yavuz, ‘‘Tüm Düzceli ve Çilimlili hemşehrilerimizi burada ağırlamak istiyoruz, herkesi buraya bekliyoruz.’’ dedi.

Düzcelileri burada ağırlamak istiyoruz
2.12.2023 - 17:43
Kaynak: Haber Merkezi
299

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle yeni faaliyete giren Çilimli Millet Bahçesi’nde kahvaltıda bir araya geldi.  Yavuz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş ve çok sayıda gazetecinin katıldığı etkinlikte yeni faaliyete geçen ve 138 dönüm alan içerisinde kurulu olan Millet Bahçesini tanıttı.

‘‘SADECE KADINLAR ÇALIŞIYOR’’

Millet Bahçesi’nde sadece kadınların çalıştığını belirten Başkan Yavuz, ‘‘Çilimli Millet Bahçesi yaklaşık 138 dönüm alan içerisinde, restoranımız, mangal yapılacak alanlarımız, oyun alanlarımız, paintball alanlarımız, yürüyüş alanlarımızın yanında daha sonradan ilave edeceğimiz Tiny house ve tenis kortlarımızın olacağı bir bölge olacak. Şuanda 138 dönüm alanın hepsini kullanmıyoruz ama etap etap faaliyete geçireceğimiz projelerde var. Önümüzdeki yaza ise gençlerimize ve bölge halkına hizmet etmesi için bir de nargile kafe projemiz olacak. Şuanda bulunduğumuz restoran kadın kooperatifimiz tarafından işletilmektedir. Özellikle restoranımızda kooperatife bağlı olarak tamamen ihtiyacı olan kadınlar hariç kimse çalışmamaktadır.’’ İfadelerini kullandı.

 

ANA ÜRÜN SİYAH PİRİNÇ

Başkan Yavuz yöresel ürünlerin vatandaşlarla buluştuğunu belirterek, ‘‘Bu bölgenin yöresel ürünleri işlenerek burada tüketiciyle buluşturuluyor. Bizim burada ana ürünümüz siyah pirinç. Biliyorsunuz ki siyah pirinç Çilimli’de son dört yıldır aktif bir şekilde belediyemiz tarafından ekilmektedir. Siyah pirincin tarladan sofraya kadar gelişindeki her alanda kadın kooperatifimiz var. . ‘’ diye konuştu.

‘‘PAİNTBALL , TENİS KORTU E TİNY HOUSELER OLACAK"

15 gün içinde paintball alanının faaliyete geçeceğini belirten Yavuz, ‘‘Paintball sahamız 15 gün içinde faaliyete geçecek. Yaz döneminde tenis kortlarımızı da bitirip ulusal turnuvaları burada yapacağız. Federasyonumuzla bu konuyu görüştük ve buraya beşli kort yapacağız. Tiny houselarımız şuanda izin aşamasında işlemler bittiği anda 20 tane tiny house’u buraya yapmayı planlıyoruz. Bunun yanında binek hayvanların olacağı bir alan oluşturacağız. Küçük bir hayvanat bahçesi de burada planladık. Onu da inşallah önümüzdeki yaza faaliyete geçirmiş olacağız. ‘’ ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar