5’i Bir Yerde, Ama Hiçbir Yerde

  • 4.02.2015 00:00

 “Hayat, zamanın deneyimlemesidir” Z.A

Düşlerinizin büyüklüğü kadar özgürsünüz.” Che’nin bu sözünü zamane muhalifleri bol keseden harcar oldu…Zaten, düş kurdukları için sanırım büyüklüklerini gösterecekler ama ,Che’nin bu sözüne sığınmak bazılarının işine gelmiyor desem de, yok yok  gayet de güzel  yanyana gelebildiklerine göre sorun yok Che’nin sözünün ardında durmakta (!)

Düşlüyor muhalefet…Sanırsınız ki bunlar dün kurulmuş partiler. HDP bile, sürecini Gezi ile tamamlasa dahi mazisi eskidir onun da.

Düşledikleri  Eski Türkiye …Peki millet özlüyor mu bu Türkiye’yi?

Sayın Kılıçdaroğlu, sizin SSK dönemlerinizi ve o dönem söylemlerinizi çok iyi biliriz biz….Yetmez İzmir ve Antalya belediyeleriniz de şimdi için bir perspektif zaten sunuyor biz için…

Sayın Bahçeli, bırakınız bu ırkçı kafayı…Sizi ancak yanılsama içindeki eski kadrolarınız destekler ancak…

Sayın Demirtaş, siz de bırakınız savaş naralarınızı artık… Seçim bildirgesi üzerinden bile size en yakın Ak Parti’yi “asla uzlaşamayacağınız parti” ilan ediyorsunuz da, sizi  yüzlerce yıl yok sayanların  yanında yer alabiliyorsunuz…Sizi de alalım bir kenara…,

Evet ben halkım, emekliyim ve üniversite bitirmiş olduğum halde asgari ücretten az farkla yaşamaya çalışıyorum…Ha bu arada çalışan ev kadını değildir yanılsaması da tüm partilerde var ki, her hesap çalışana, emekliye göre hesap ediliyor da, emekli, ev kadını ve çocukluya göre nedense hiç hesap edilmiyor?

Ben halkım  ve oyum asla Eski Türkiye’ye olmayacak…Tüm zorluklarıma rağmen tercihim, “kaşıkla verilenin kepçeyle alındığı Eski Türkiye olmayacak.Tercihim, gelişmiş demokrasi ve Yeni Türkiye’den yana olacak..

Tüm seçmenleri, hipnotize edilmiş fanatikleriniz saymayınız lütfen 5’i 1 yerdeler.

Seçmen, sağ değil sol duyludur…Sağ sduyu Eski Türkiye’ye ait..Bu da benden olsun “sol duyu”..

Bu gece “UNUTMA” programını izlerken yine mide bulantılarım tuttu…Üzüntü ve stresin bende yarattığı durum: Mide bulantısı. 1998’li yıllar ve Kemal Kılıçdaroğlu’nn SSK Genel Müdürü olduğu yıllar…Rahmetli Savaş Ay konuk etmiş programına kendilerini, bir de yine rahmetli Ahmet Kaya’yı…İzledik, yaşadığımız rezaletleri bir kez daha unutmadan hatırladık…Ama   benim mide bulantım da geçmişe lanet edercesine  coştu.

Halk, sizin vaadlerinizle coşmuyor, yaptıklarınızın  yarattıkları ile, mide bulantılarını onlara armağan eden stresinizle coşuyor…

5’i bir yerde  olarak gelinlik kız gibi dizilseniz de karşımıza, emekli, kadın ve az gelirli olarak size tek oyum yok!…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.